کد خبر: ۷۵۱۲۲۱۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
کد خبر : ۷۵۱۲۲۱۴

تعطیلی پمپ‌های گاز به علت بدهی/ علت بدهی ۳۵۰ میلیاردی چیست؟

در روزهای کرونایی که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در پایتخت بیش از هر کار دیگری اهمیت دارد، با صف‌های طولانی خودروها در جایگاه‌های گاز مواجه هستیم.

تعطیلی پمپ‌های گاز به علت بدهی/ علت بدهی ۳۵۰ میلیاردی چیست؟

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در یکی از روز‌های کرونایی برای تهیه گزارشی به جنوب شهر تهران رفتم؛ بعد از عبور از خیابان‌های شلوغ شهر به میدان شوش رسیدم و با یک صحنه متفاوت مواجه شدم؛ انتظار چند ساعته رانندگان در روز‌های کرونایی!

صف‌های طولانی گاز کابوس این روزهای رانندگان

این روز‌ها کابوس بسیاری از رانندگان این است که بخشی از زمان خود را در صف‌های طولانی جایگاه‌های گاز می‌گذرانند. رانندگان می‌گویند؛ یک تا دو ساعت باید منتظر بمانیم که فقط یک شارژ گاز کنیم. یکی از آن‌ها با عصبانیت گفت: پس ما کی کار کنیم و کسب ارتزاق کنیم؟! دیگری گفت: دیروز یک ساعت و نیم در صف بودم، وقتی با بسیاری از آن‌ها صحبت کردم؛ دلیل صف‌های طولانی را تعطیلی تعداد زیادی از جایگاه‌های گاز اعلام کردند. راننده دیگری گفت که بسیاری از جایگاه‌ها تعطیل هستند و زمانی هم به جایگاه‌های فعال مراجعه می‌کنیم حداقل باید یک تا ۲ ساعت منتظر بمانیم.

انتظار چند ساعته رانندگان در صف های طولانی گاز در روزهای کرونایی/ کشمکش اداره گاز و شهرداری بر سر تعطیلی جایگاه های گاز

به یکی از جایگاه‌های تعطیل رفتیم؛ طی چند دقیقه‌ای که در آنجا بودیم؛ قریب به ۵۰ خودرو را مشاهده کردیم که رانندگان آن‌ها برای شارژ گاز خودرو خود آنجا بودند، اما با نا امیدی و دست خالی باز می‌گشتند؛ با چند نفر از آن‌ها گفت‌وگو کردم؛ می‌گفتند چند هفته‌ای است که این جایگاه بسته است و جایگاه‌های گاز اطراف نیز تعطیل است. یکی دیگر گفت؛ جایگاه‌های گاز در پل بعثت، ابوذر، فدائیان اسلام، آزادگان و ... قطع هستند؛ چرا؟!

کشمکش اداره گاز و شهرداری بر سر تعطیلی جایگاه‌های گاز

تعطیلی که بنا بر گفته رانندگان و جایگاه داران علت آن ظاهرا بدهی شهرداری به اداره گاز است. یکی از جایگاه داران گفت: تقریبا ۳ هفته‌ای می‌شود که جایگاه‌ها بسته هستند و علت آن هم فنی نیست، بلکه بدهی شهرداری به اداره گاز است؛ به سراغ یکی از مسئولان اداره گاز رفتم.

علی باقری مدیر طرح‌های جایگاه‌های گاز کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، موضوع تعطیلی جایگاه‌های گاز را به دلیل بدهی تأیید کرد و گفت: عدم پرداخت گاز بها، توسط جایگاه دار باعث تعطیلی آن‌ها شده است.

شهرداری تهران ۲۰ جایگاه گاز دارد که تعطیلی ۹ مورد از آن‌ها به دلیل بدهی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران به شرکت اداره گاز است. سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تعطیلی برخی جایگاه‌های گاز در سطح شهر، اظهار کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک در زمان مسئولیت خود هیچ گونه بدهی ندارد. از ۵ ماه گذشته که بخش جایگاه‌های گاز را تحویل گرفتیم؛ بدهی‌ها را ماهانه تسویه می‌کنیم.

وی افزود: نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان بدهی‌ معوقه از سال ۹۵ تا ابتدای ۹۹ وجود دارد که در اختیار معاونت خدمات شهری و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر بوده است و باید بدهی‌ها را به شکل اقساط بپردازیم.

انتظار چند ساعته رانندگان در صف های طولانی گاز در روزهای کرونایی/ کشمکش اداره گاز و شهرداری بر سر تعطیلی جایگاه های گاز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران یادآور شد: هفته گذشته جلسه‌ای با مسئولان وزارت نفت در این رابطه داشتیم و قسمتی از بدهی‌ها پرداخت شده است و طی توافقی که انجام می‌دهیم مقرر شده که در آینده دیگر شاهد این گونه مشکلات نباشیم.

وحید سرلک معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت‎وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: شهرداری تهران ۲۰ جایگاه گاز (CNG) برای خودرو‌های سواری دارد که از این تعداد ۹ جایگاه تعطیل هستند که اکنون ۲ مورد از آن‌ها استانداردسازی می‌شوند و این کار معمولا یک ماه زمان می‌برد و امری طبیعی است.

وی با بیان اینکه استانداردسازی جایگاه‌های گاز همه ساله انجام می‌شود، افزود: باقی جایگاه‌ها مشکل قطعی دارند، به این دلیل که پیمانکار هزینه گازبها را به حساب شرکت واریز نکرده است.

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه مسئولیت جایگاه‌های گاز (CNG) از ابتدای اردیبهشت ماه امسال، از شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر به معاونت حمل و نقل و ترافیک واگذار شد، گفت: در حال حاضر  موضوع بدهی جاری نیست و بر اساس مصوبه سال ۸۹، معاون عمرانی وقت  وزارت کشور تأکید می‌کند که شرکت‌های خدمات رسان مثل گاز و برق به هیچ وجه به دلیل عدم پرداخت گاز بها نباید خدمت رسانی خود را قطع کنند؛ بلکه باید  به پیمانکاران مربوطه اخطار دهند.

بدهی‌ها پرداخت می‌شود؛جای نگرانی نیست

بدهی که بنا بر گفته مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران علت خاصی دارد و در حال پرداخت است. سید علی مفاخریان مدیر عامل این  شرکت گفت: در حال حاضر متولی جایگاه‌های گاز، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری است و بدهی که امروز با آن مواجه هستیم بخشی از هزینه‌هایی است که در سنوات گذشته به شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر بابت تعمیر سیستم‌ها و هزینه‌های پرداخت از محل سوبسید‌ها تعلق گرفته است.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر شهرداری تهران افزود: بعد از سال ۹۶ تصمیم گرفته شد از تأمین یارانه حمل و نقل سوخت به شرکت نفت واگذار کنیم. دوستان در شرکت نفت و قرارگاه ثارالله با تنظیم صورت جلسه‌ای تصمیم گرفتند که اگر شهرداری تهران نتوانست هزینه گاز بها را پرداخت کند، از محل یارانه در بودجه هزینه‌ها تأمین شود و در سال ۹۸ بدهی‌ها پرداخت شد.

انتظار چند ساعته رانندگان در صف های طولانی گاز در روزهای کرونایی/ کشمکش اداره گاز و شهرداری بر سر تعطیلی جایگاه های گاز
مفاخریان با بیان اینکه بدهی‌ها تا امروز حدود ۳۵ میلیارد تومان محاسبه شده است و ماهانه ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود، یادآور شد: آمادگی داریم طبق تعهدات نسبت به پرداخت بدهی جایگاه‌های گاز اقدام کنیم، این اقدام یک طرفه شرکت گاز جز خسارت به مردم نتیجه دیگری ندارد.

ما مطالبات رانندگان حمل و نقل شهری را شنیدیم و این انتظار را داریم که مسئولان مربوطه در شرایط کرونایی در اسرع وقت مشکلات آن‌ها را حل کنند؛ چرا که اختلاف های بین دستگاهی جز خسارت به مردم به ویژه قشر رانندگان، نتیجه دیگری به دنبال ندارد.

گزارش: محمد علی میرزایی

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
با سلام

نزدیک به 3 ماه است پمپ گاز مسعودیه و آزادگان به سمت سه راه افسریه دست راست تعطیل است. چرا گزارش تهیه نمی کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
مبارک باشد.اینطور کشور اداره میکنید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
از باشگاه خبرنگاران جوان خواهش میکنم به مشکلات سی ان جی توجه بیشتری داشته باشند چون خیلی از مخاطبهای شما متاسفانه ساعتها در صف گاز وقتسوزی میکنند همچنین اگاهی بخشی به مردم درباره استانداردهای سوختگیری که توسط مردم رعایت نمیشود و کارکنان جایگاهها بدون اینکه پشتوانه قانونی و تبلیغاتی داشته باشند تمام مسئولیت.... یک نکته دیگر وجود شرکتهای پیمانکاری که جایگاههای شهرداری را اجاره میکنند و حق مردم و کارکنان را پایمال میکنند و در انتها جایگاههای شخصی که ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
باشگاه جان چرا تو قسمت اشتراک گذاری لینکهای فیسبوک و توییتر هست اما تلگرام نیست مگه این دو تا مثل تلگرام فیلتر نیستن تلگرام برق داره؟یا اونارم بردارید یا عدالتو رعایت کنید
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
عکس اول که پمپ بنزین های تک خطه ی اصفهان هست ، کاری به پمپ گاز نداره
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر