توزیع مرغ منجمد در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: توزیع مرغ منجمد تا متعادل شدن تولید گوشت مرغ و قیمت آن ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی  در جلسه کمیته فنی کارگروه تنظیم بازار استان آذربایجان شرقی گفت: از این به بعد زمان عرضه مرغ مرغداران به کشتارگاه بر اساس تاریخ جوجه ریزی تعیین می‌شود.

او گفت: با توجه به مشکلات به وجود آمده در تولید گوشت مرغ در استان مقرر شد تا اطلاع ثانوی مرغ‌های پرورش یافته در مرغداری‌های صرفاً در کشتارگاه‌های استان کشتار و به بازار عرضه شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان از توزیع گسترده مرغ منجمد در استان خبر داد و گفت: با توجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار، شرکت پشتیبانی امور دام، روزانه توزیع ۵۰ الی ۶۰ تن مرغ منجمد با قیمت ۱۵ هزار تومان را طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار شروع کرده است و بدون هیچ محدودیتی در سراسر استان و در تمام سازمان ها، اصناف و فروشگاه‌ها تا رسیدن قیمت مرغ به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار ادامه خواهد داشت.

فتحی در رابطه با کاهش قیمت مرغ در بازار گفت: با شروع توزیع مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام، قیمت مرغ در بازار کاهش محسوس داشته و این توزیع تا متعادل شدن تولید گوشت مرغ و قیمت آن ادامه خواهد داشت.

او با بیان اینکه مرغ منجمد به اندازه کافی در انبار شرکت پشتیبانی امور دام موجود است گفت: طبق دستور ستاد تنظیم بازار استان مکلف شدیم که در مرحله اول ۸۰۰ تن مرغ منجمد به بازار عرضه کنیم که این میزان در مرحله دوم افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی افزود: با توجه به جوجه ریزی‌های انجام شده در نیمه دوم مهرماه انتظار داریم از هفته آینده شاهد افزایش تولید و متعادل شدن قیمت مرغ باشیم.

او گفت: پیش‌بینی ما این است که با تصمیمات اتخاذ شده، حداکثر تا ۵ روز آتی سیر نزولی قیمت گوشت مرغ را شاهد خواهیم بود.

در روز‌های گذشته افزایش سرسام آور قیمت مرغ به علت برخی بی تدبیری‌های مسئولان مربوط و نا هماهنگی‌ها اعتراض مردم را در بر داشته است.

حال توزیع گوشت منجمد مرغ چقدر در تنظیم بازار و کاهش قیمت مرغ موثر خواهد بود و آیا سامانه توزیع متعادل این محصول پروتئینی درست کار خواهد کرد یا نه باید منتظر بود و دید.

انتهای پیام/ک

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر