مدیرکل انتقال خون استان تهران در گفت‌وگو باشگاه خبرنگاران جوان:

۱۹ درصد از اهداکنندگان خون را بانوان بودند/ مراجعه روزانه ۱۶۰۰ نفر به مراکز انتقال خون

مهدی‌زاده گفت: در دو هفته گذشته ۱۹ درصد اهداکنندگان خون را بانوان تشکیل داده‌اند که نشان‌دهنده رشد قابل توجه حضور زنان در امر اهدای خون است.

محمدرضا مهدی‌زاده مدیرکل انتقال خون استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت اهدای خون و ذخایر خونی استان تهران، اظهار کرد: در حال حاضر بعد از فراخوانی که در چند روز گذشته اعلام شد با مشارکت تعداد زیادی از شهروندان تهرانی در امر خیر اهدای خون میزان ذخایر خون و فرآورده‌های خونی بهتر از قبل شده است و امیدوارم مردم نوع دوست این روند را با هدف رفع نیاز بیماران ادامه دهند.

او ادامه داد: امروزه ما شاهد لطف و محبت مردم در زمینه اهدای خون هستیم و این حرکت زیبای آن‌ها نوید عبور از زمستان سخت و سیاه را می‌دهد. به اهدا کنندگان خون توصیه می‌کنیم که مشارکت در این کار خیر را در هفته‌های آینده به دلیل کوتاه بودن عمر پلاکت و پلاسما ادامه دهند تا شاهد هیچ کمبودی در زمینه ذخایر خونی در سطح استان تهران نباشیم.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به حضور چشمگیر بانوان در این مدت بیان کرد: در دو هفته گذشته تا به امروز ۱۹ درصد از اهدا کنندگان را بانوان تشکیل داده اند و این میزان نشان دهنده رشد قابل توجه حضور زنان در امر اهدای خون است.

مهدی زاده گفت: براساس گزارش‌های دریافتی از بیمارستان‌های سراسر استان روز گذشته حدود ۸۹ درصد میزان سزارین نسبت به روز‌های قبل رشد داشته است، اما خوشبختانه میزان واحد‌های خون درخواستی تغییر چندانی نداشته و ما توانستیم توزیع خون و فرآورده‌های خونی را به خوبی در سطح استان تهران کنترل کنیم.

مدیرکل انتقال خون استان تهران افزود: از دو هفته گذشته به طور متوسط روزانه ۱۶۰۰ نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون سطح استان تهران مراجعه کرده اند که از این تعداد حدود ۱۴۰۰ واحد خون و فرآورده‌های خونی توسط مردم خیر و نوع دوست اهدا شده است.


بیشتر بخوانید


او یاد آوری کرد: در حال حاضر تمام مراکز انتقال خون مانند گذشته به صورت مستمر و روزانه ضد عفونی می‌شود و تجهیزات اهدای خون یکبار مصرف و کاملا بهداشتی است و مردم نگران ابتلا به بیماری کرونا در زمان اهدای خون نباشند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran, Islamic Republic of
ابوالفضل
۱۵:۱۵ ۱۰ آذر ۱۳۹۹
ما چقدر مردمان منطقی هستیم
یعنی رند بودن تاریخ تولد انقدر مهمه که سلامتی بچه رو به خطر بیندازیم
لابد موقع ازدواج اگه پسر باشه میخواهین بگین پسرم با اینکه شغل مناسبی نداره خونه سرمایه هیچی نداره اما تاریخ تولدش رنده
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر