اعطای گواهینامه استاندارد به ۲۵ واحد گردشگری در فارس

مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: استان فارس در زمینه اخذ گواهینامه‌های استاندارد خدمات کیفیت پیشتاز است و امروز ۲۵ مجموعه گردشگری این گواهینامه را دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس امروز در همایش اعطای گواهی نامه های استاندارد خدمات کیفیت به واحدهای گردشگری، گفت: استان فارس در زمینه اخذ گواهینامه های استاندارد خدمات کیفیت پیشتاز است و امروز ۲۵ مجموعه گردشگری این گواهینامه را دریافت می‌کنند.

او با بیان اینکه در سال ۹۲ تعداد ۶۵ هتل و هتل آپارتمان داشتیم و امروزه شمار آن‌ها به ۷۷۰ تاسیسات گردشگری در استان افزایش یافته است،  بیان داشت: مهلت دریافت تسهیلات کرونا برای تاسیسات گردشگری تا پایان دیماه تمدید شده و فعالان این عرصه می‌توانند از این امکانات بهره‌مند شودند.

امیری با ابراز امیدواری برای رخت بر بستن کرونا، اظهار داشت: امیدواریم تا پایان سال شاهد کاهش نرخ ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور باشیم و تاسیسات گردشگری استان با تمام توان به خدمت‌رسانی مشغول شوند.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس هم در این مراسم، گفت: در دوران قبل از کرونا فرآیند استانداردسازی در تمامی هتل‌ها و مهمانپذیرهای استان آغاز شده بود و شیوع بیماری کووید ۱۹ این فرآیند را تسریع کرد.

حسن سیادتان خواستار بالا بردن کیفیت ارائه خدمات در استان شد و بیان داشت: استان فارس این قابلیت را دارد که مقام‌های برتر زیادی را در این حوزه بدست آورد.

او با تقدیر از تلاش‌های میراث فرهنگی فارس در این زمینه، اظهار داشت: امیدواریم در دوران پسا کرونا رونق به صنعت گردشگری باز گردد.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس افزود: در استان فارس شاهد تعدیل نیرو در عرصه گردشگری در دوران کرونا نبوده ایم. چون فعالان این عرصه متخصص هستند و امیدواریم مدیران سختکوش تاسیسات گردشگری در این زمینه استقامت بیشتری نشان داده تا از این بحران جان‌فرسا عبور کنیم.

مدیر کل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زیارتی استانداری فارس در ادامه این مراسم گفت: اگر امروز شاهد رکود کرونا در جامعه هستیم این نتیجه رعایت اصول بهداشتی توسط مردم است.

سیدمجتبی علوی از شیراز به عنوان شهر عشق و شیرازی‌ها را عاشق یاد کرد و با تقدیر از زحمات میراث فرهنگی فارس، اظهار داشت: شیوع کرونا سبب شد گرفتاری‌های مادی و معنوی دوچندانی گریبان‌گیر صنعت گردشگری و فعالان این عرصه شود و امیدواریم با موفقیت واکسن کرونا شاهد بازگشت به دوران آرامش باشیم.

او تصریح کرد: با در نظر گرفتن شرایط بنظر می‌رسد باید به زندگی و کسب و کار با کرونا عادت کنیم. البته در استان با همکاری نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف نظیر استانداری، شورا و شهرداری شیرار دستاورد‌های ارزنده‌ای حاصل شده و رونق به صنعت گردشگری استان فارس بازگردد.

این مقام مسئول با اشاره به اقدامات خلاقانه‌ای که در این زمینه شکل گرفته اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا باید چشم به گردشگری داخلی داشته باشیم و در این زمینه مثلث طلایی میان شهر‌های شیراز اصفهان و یزد شکل گرفته است. البته مثلث گردشگری مذهبی هم با مشارکت فارس، خراسان و قم در دستور کار است.

مدیر کل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زیارتی استانداری فارس در بخش دیگری از سخنانش به جایگاه ارزنده شیراز درحوزه قطب سلامت و پزشکی خاورمیانه اشاره کرد و بیان داشت: شیراز قطب پزشکی بزرگ ایران است و برنامه‌های زیادی در زمینه توریست سلامت دارد.

علوی در بخش دیگری از سخنانش به اقداماتی برای تقویت هویت شیراز اشاره کرد و افزود: شورا و شهرداری شیراز گام ارزشمندی برای برندسازی شیراز و تهیه یک برند فاخر برای هویت بصری شهر شیراز در دستور کار قرار داده اند که می‌تواند در زمینه رونق گردشگری شهر راز  موفق باشد. چرا که همه شهرهای مهم دارای برند‌های خاص خود هستند.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر