کد خبر: ۷۶۲۸۰۰۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
کد خبر : ۷۶۲۸۰۰۶
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

دشمن بداند که جانشین شهید فخری‌زاده انتخاب شده و کارها با قدرت انجام می‌شود + فیلم

امیر حاتمی گفت: دشمن نمی تواند علم را ترور کند، جانشین شهید محسن فخری‌زاده انتخاب شده و کارها با قدرت انجام می‌شود.

دشمن بداند که جانشین شهید فخری‌زاده انتخاب شده و کارها با قدرت انجام می‌شودبه گزارش خبرنگار  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ظهر امروز سه شنبه در مراسم بزرگداشت شهید محسن فخری زاده که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، ضمن درود به ارواح شهدای هسته ای اظهار کرد: یک سوالی چندین بار از من پرسیده شده و آن هم این بود که دشمن می داند علم را نمی شود ترور کرد و از بین برد، پس چرا چنین کاری انجام می دهند، آیا همان طور که ما استنباط می کنیم و حدس می زنیم از روی اوج دشمنی و استیصال این کار را انجام می‌دهد یا اهداف دیگری است؟ من به دوستانی که این سوال را داشتند گفتم که نمی شود این موضوع را به تنهایی تحلیل کرد، یعنی نمی شود که بگوییم که یک اتفاقی رخ داده است و آن را به صورت یک اتفاق مجرد نگاه کنیم و به آن پاسخ دهیم.

وی ادامه داد: به نظرم باید این موضوع را در طول زمان و در یک گستره بزرگ تر نگاه کنیم تا بتوانیم این موضوع را دقیق تر تحلیل کنیم و متناسب با آن نیز کارهای لازم را انجام دهیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه درباره علم و تلاش های شهید محسن فخری زاده این روزها در میان همه مردم صحبت می شود اظهار کرد: دشمنان این روزها با اقدامات خود همه مردم را با هم ترور می کنند و اگر نمی توانند که آن ها را از بین ببرند آن ها را از حقوق طبیعی خود محروم می کنند.  دشمن بداند که جانشین شهید هسته‌ای محسن فخری‌زاده انتخاب شده و کارها با قدرت انجام می‌شود.

وی ادامه داد: از آن طرف شهید سلیمانی را به عنوان بزرگترین قهرمان مبارزه با تروریسم که اغراق هم نیست، به شهادت رساندند. همه آن‌هایی که مختصر انصافی داشته باشند حتماً تأیید می‌کنند و هر کسی که به صحنه عراق و سوریه نگاه کند، متوجه می‌شود که این‌ها نیامده بودند شکست بخورند و بروند؛ ۹۰ درصد سوریه و بخش بزرگی از عراق را جانی‌ها در اختیار گرفته بودند و در این دوره کوتاه منحوس حکومتشان، جنایت‌هایی را انجام دادند؛ از سربریدن‌ها و سوزاندن‌ها.

حاتمی خاطرنشان کرد: کسی که با آن‌ها مقابله کرده و عنصر اصلی شکست آن‌ها بوده را شهید می‌کنند و با وقاحت می‌گویند که به عنوان تروریست شهید سلیمانی را مورد هدف قرار دادیم.

وزیر دفاع افزود: در وزارت دفاع دفتر یابودی برای شهید سلیمانی گذاشتیم و نمایندگان ۳۶ کشور متن‌های بسیار فاخری را نوشتند، البته یک سری‌ها هم مدعی حقوق بشر و آزادگی بودند نیامدند. مثلاً از اروپایی‌ها یکی شأن آمد.

وی با طرح این پرسش که پس این‌ها به چه امیدی و چه نتیجه‌ای این اقدامات را انجام دادند، گفت: به نظر بنده حداکثر اثری که این اقدامات می‌تواند داشته باشد، یک وقفه کوتاه است. یا در ذهن ملت القا کنند، امنیت شما هم قابل خدشه است و تأثیری بیشتر از این نمی‌توان متصور شد. اما ملت عزیز ما یک ملت هوشمند است شاید جز بصیرترین ملت‌هایی است که به خوبی تشخیص می‌دهد و نگاه راهبردی دارد.

حاتمی با اشاره به مشکلات و فشار‌های ناشی از تحریم‌ها گفت: تحریم مشکل ایجاد می‌کند و یا در جنگ ما جانباز و شهید می‌دهیم، اما ما اینگونه نگاه کنیم که آن‌ها چه کاری می‌خواستند انجام دهند و چه به دست آوردند؟ صدام می‌خواست دو هفته‌ای تهران و انقلاب اسلامی را تمام کند، اما او الان کجاست و ملت ما کجاست؟ منافقانی که ۱۷ هزار نفر را شهید کردند در زباله دان تاریخ هستند و ملت ما سربلند و عزیز است.

وزیر دفاع بیان کرد: یک اثر ماندگار برای همه متجاوزان ماند و آن اینکه این ملت تحمل نمی‌کند و اگر کسی تعدی کند پاسخ دندان شکن به او خواهند داد.


بیشتر بخوانید

ناگفته‌هایی از زندگی شهید فخری زاده و ارتباطش با رهبر انقلاب و سردار شهید سلیمانی


وی با بیان اینکه روزی که تحریم کردند هدفگذاری شأن این بود که ۳ ماهه همه چیز تمام است و به اروپایی‌ها پیغام دادند که این‌ها تسلیم می‌شوند، گفت: ملت ما در این شرایط خیلی به زحمت افتاد، اما حالا ترامپ و دست اندرکاران او به عنوان مجموعه منحرف دارند می‌روند و این هم در تاریخ خواهد ماند که این ملت تسلیم نمی‌شود ولو اینکه سختی‌های متعددی تحمیل شود.

حاتمی با تاکید بر اینکه همه کار‌های شهید فخری زاده دنبال خواهد شد، افزود: اگر دیروز شهید فخری زاده با سختی و گمنامی این کار را انجام می‌داد، اما امروز داوطلبان زیادی از دولت، مجلس، دانشمندان و دانشگاهیان و همکاران او عزمشان جزم است که کار‌های او را با قوت دنبال کنند.

وی در پایان با اشاره به افزایش ۲۵۰ درصدی بودجه سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع گفت: مجلس نیز در حال انجام کار جدی برای تقویت این مجموعه است و وقفه در عمل اتفاق نخواهد افتاد. ما در حال عبور از گردنه اصلی هستیم و دشمن را هر روز ناتوان‌تر از گذشته می‌بینیم.

وزیر دفاع افزود: یک پیام هم به دشمنان جمهوری اسلامی ایران می دهیم که متوجه باشند، اشتباه محاسبه‌ای نکنند و بدانند اگر تعدی و اشتباه کنند، با پاسخ کوبنده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهند بود.

امیر سرتیپ حاتمی اظهار کرد: قوه قضائیه پیگیری مباحث حقوقی ترور شهید فخری زاده است و تا جایی که اطلاع دارم توسط دادستان در حال پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه وزارت دفاع هم در حال همکاری و سوال های دادستانی در حال پاسخگویی است. آمران و عاملان، به مجازات عمل ننگین خود می رسند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر