بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان از آغاز آموزش حضوری مدارس از اول بهمن ماه با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی برای برخی مقاطع و مدارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان محمدرضا ناظم‌زاده معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان گفت : بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا در سه حالت می‌توانیم کلاس حضوری را از اول بهمن ماه برگزاری کنیم، در مناطق زرد و آبی، کارگاه‌های هنرستان‌ها بازگشایی می‌شود چراکه امکان آموزش مجازی برای آن‌ها وجود ندارد.

او با اشاره به اینکه از ابتدای سال تحصیلی تاکنون دانش‌آموزان هنرستانی تنها چند جلسه در اواخر شهریور و مهر در کارگاه شرکت کردند و بعد از آن تعطیل شد و تاکنون کارگاهی نداشتند، افزود: در حال حاضر مجوز داده شده و کارگاه‌های هنرستان‌ها از اول بهمن ماه حضوری برگزار می‌شود به دلیل آن که جمعیت آن‌ها کمتر از ۱۰ نفر است و سالن‌های کارگاه‌ها بزرگ است.


معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه امکان برگزاری کارگاه‌ها به صورت حضوری وجود دارد و مشکلی از جهت رعایت شیوه نامه هانداریم، گفت: حضور در کارگاه‌ها اجباری است به دلیل اینکه امکان جایگزینی این دروس با آموزش مجازی وجود ندارد.

ناظم‌زاده ادامه داد: گروه دومی که از اول بهمن ماه در مناطق آبی امکان حضور در مدارس را دارند، مدارسی هستند که کل جمعیت آن‌ها کمتر از ۵۰ نفر است و پایه تحصیلی در این مناطق تفاوتی ندارد، عمده این مدارس در مناطق روستایی و کم جمعیت است.

او  با بیان اینکه گروه سومی که در مناطق زرد و آبی امکان حضور در مدارس را دارند، پایه‌های اول و دوم ابتدایی هستند، بیان کرد: با توجه به نیاز تعامل بین دانش‌آموزان ابتدایی و معلمان، کلاس‌ها در قالب گروه‌های ۱۰ نفره هفته‌ای یک تا ۲ روز در ساعات محدود به صورت حضوری برگزار خواهد شد؛ اما شرکت در این کلاس‌ها، با توجه به وجود آموزش مجازی اجباری نیست و اختیاری است و معلم در این کلاس‌ها بررسی می‌کند که آموزش‌های مجازی در این سه ماه چقدر مؤثر بوده است.


معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه هفته گذشته در جلسات با مدیران مدارس از آن‌ها خواستیم که از خانواده‌ها دعوت کنند تا محیط آموزشی را از نزدیک ببینند و با خیال راحت فرزندان‌شان را به مدرسه بفرستند، عنوان کرد: در خواست ما از خانواده‌ها این است که به ما اعتماد کنند و بدانند که ما این آمادگی را داریم که با رعایت پروتکل‌ها کلاس‌های حضوری که مجوز آن‌ها داده شده است را به خوبی برگزار کنیم.

ناظم‌زاده با اشاره به نحوه برگزاری امتحانات یبان کرد: امتحانات در دی ماه تماماً به صورت غیر‌حضوری انجام شد و در پایه ابتدایی هم ارزیابی به صورت توصیفی است و امتحان خاصی برای آن‌ها برگزار نمی‌شود.
 
انتهای پیام/ی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر