هوای اصفهان ناسالم است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ۱۱۴ در وضعیت ناسالم ثبت شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۱۱۵ در وضعیت (زرد) سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلان‌شهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط صبح امروز با شاخص ۱۱۴ همچنان وضعیت (نارنجی) و ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد با شاخص ۱۶۸، خیابان پروین با شاخص ۱۵۵ و کردآباد با شاخص ۱۶۰ "قرمز" و برای عموم ناسالم است؛ همچنین خیابان استانداری با شاخص ۱۱۵، خیابان  فرشادی با شاخص ۱۱۳، میدان فیض با شاخص ۱۰۵ و خیابان کاوه با شاخص ۱۱۹ در وضعیت "نارنجی" و ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در ایستگاه سنجش خیابان رودکی با شاخص ۹۵، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۷۵، میدان انقلاب با شاخص ۹۸، رهنان با شاخص ۵۴ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۸۲ در وضعیت " زرد" و قابل قبول قرار دارد.

کیفیت هوا در شهر‌های مجاور کلان‌شهر اصفهان از جمله شاهین شهر با میانگین ۷۴، مبارکه با میانگین ۶۹ و سجزی با میانگین ۶۷ قابل قبول "سالم" است؛ وضعیت کیفی هوای شهر‌های خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

بنا به تاکید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با توجه به تداوم آلودگی هوا، شهروندان به ویژه گروه‌های حساس از جمله سالمندان، کودکان کمتر از ۱۴ سال، زنان باردار و بیماران تنفسی و قلبی باید از تردد غیر ضروری و فعالیت در فضای باز پرهیز کنند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/م

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر