دو هزار و ۶۴۰ دستگاه خودرو در فارس دوگانه سوز شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس گفت: با اجرای طرح دوگانه سوز کردن خودرو‌های عمومی دو هزار و ۶۴۰ دستگاه خودروی عمومی در این استان گاز سوز شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، امیر بنی کریمی اظهار داشت: در راستای اجرای طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی تا کنون ۲۶۴۰ خودور معادل ۷۰ درصد از خودرو‌های ثبت‌نام شده تاکنون به‌طور کاملا رایگان تبدیل شده و مابقی در صف انتظار هستند.

او با بیان اینکه در حال حاضر ۹ کارگاه تبدیل در استان فعال هستند، افزود: توسعه جایگاه‌های سی ان جی، اجرای طرح دوگانه‌سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی (تاکسی و وانت بار‌های عمومی)، افزایش کارگاه‌های تبدیل وضعیت و فراهم کردن شرایط لازم برای جذب سرمایه‌گذار در این حوزه از جمله اقدامات شرکت در راستای توسعه صنعت سی ان جی در استان است.

بنی کریمی با بیان اینکه در این استان استقبال خوبی از اجرای طرح شده و این اقدام موجب کاهش هزینه سوخت خودرو‌ها و کمک به اقتصادخانوار می‎شود، ادامه داد: در استان فارس تعداد ۱۲۹ باب جایگاه سی ان جی با ۷۲۰ نازل فعال در حال سوخت‌رسانی به مردم هستند و حدود ۱۵۰ هزار خودرو در طول ۲۴ ساعت از جایگاه‌های سوخت خود را دریافت می‌کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس گفت: استان فارس با میانگین مصرف روزانه ۱۲ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی رتبه چهارم مصرف سوخت در کشور را داراست.

او با بیان اینکه در ۱۰ ماهه گذشته حدود سه میلیارد و ۳۷۰ میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی (بنزین – نفت گاز –نفت سفید- نفت کوره) بدون وقفه و مشکل تا کنون تامین و توزیع شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۶ درصد کاهش داشته است.

بنی کریمی در ادامه میانگین مصرف فرآورده بنزین، نفت گاز (گازوئیل)، در ۱۰ ماهه امسال به ترتیب ۵ میلیون لیتر و ۴ میلیون لیتر اعلام کرد و افزود: مصرف بنزین نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد کاهش و مصرف نفت‌گاز در مدت مشابه سال قبل تغییر نداشته است.

او با بیان اینکه در همین مدت به‌طور میانگین روزانه ۲۱۸ هزار لیتر نفت سفید و ۱۰۰ هزار لیتر نفت کوره توزیع شده که نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۲۱ و ۱۷ درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: اجرای طرح توزیع الکترونیکی نفت سفید و برخورداری خانوار‌ها و صنایع از گاز طبیعی از جمله عوامل تاثیر گذار بر این کاهش مصرف بوده‌اند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس بیان کرد: درحال حاضر ۲۸۸ باب جایگاه عرضه سوخت مایع (بنزین ونفت گاز) با حدود ۳۷۰۰ نازل در سطح استان فعال و در حال ارائه سوخت‌رسانی به مردم هستند.

بنی کریمی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه گذشته حدود ۵۹۰ میلیون لیتر سوخت (نفت گاز) به نیروگاه‌های استان تحویل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۷۷ درصد رشد را نشان می‌دهد، یادآور شد: کاهش فشار گاز براثر برودت و کاهش دما منجر به استفاده نیروگاه از سوخت دوم شده و این عامل از جمله علل این افزایش مصرف است.

او با بیان اینکه در همین مدت بیش از ۴۸۰ میلیون متر مکعب گاز سی ان جی در استان مصرف شده که به همین میزان در مصرف بنزین صرفه‌جویی شده است، اظهار کرد: این میزان مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز حدود ۱۵ درصد رشد داشته است و با میانگین مصرف روزانه یک میلیون ۶۰۰ هزار متر مکعب سهم استا ن فارس از مصرف سوخت سی ان جی کشور حدود ۶.۴ درصد است.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر