انجام ۵۰۰ تست سریع از اطرافیان بیماران کرونا مثبت آبادانی

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان از انجام ۵۰۰ تست سریع از اطرافیان بیماران کرونا مثبت شهرستان در قالب طرح شهید سلیمانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،نجمه سیدآقامیری سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان گفت: از تاریخ ۲۹ دی ماه با پیگیری و تلاش های صورت گرفته انجام تست سریع آزمایش بیماری کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی در شهرستان فعال شده و هم اکنون با تجهیز و راه اندازی تیم های واکنش سریع سیار، نمونه گیری از افرادی که با موارد مبتلا به کرونا مواجهه مستقیم داشته اند در سطح شهرستان در حال انجام است.

او عنوان کرد: : از آنجایی که شناسایی زود هنگام بیماران کرونایی و ارائه مراقبت ها و خدمات ضروری بهداشتی ( حضوری و غیر حضوری ) به خصوص به گروه های در معرض خطر  بسیار پراهمیت است با راه اندازی این فرایند و انجام تست سریع در محل سکونت افراد، ۵۰۰ تست در ماه گذشته انجام شده و منجر به شناسایی به هنگام ۱۰ بیمار مثبت گردیده و در خصوص قرنطینه خانگی آنان اقدام شده است.

آقامیری با اشاره به وضعیت حساس و شکننده ی موجود در خصوص کرونا در شهرستان اظهارکرد: خانواده های بیماران کرونا مثبت و افرادی که در تماس نزدیک با ایشان بوده اند، به صورت مستمر و روزانه مورد پیگیری تلفنی و آموزش اصول قرنطینه در منزل توسط همکاران  مرکز بهداشت قرار می گیرند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان از همه همشهریان آبادانی خواست تا با زدن ماسک، حضور پیدا نکردن در اجتماعات و عدم خروج غیر ضروری از منزل مجموعه بهداشتی شهر را در مهار بیماری کووید ۱۹ یاری نمایند.

انتهای پیام/ د

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر