هوای اصفهان ناسالم است

کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۰۶ در وضعیت ناسالم است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۹۲ در وضعیت "زرد - قابل قبول" سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلان‌شهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط سازمان حفاظت محیط‌ زیست صبح امروز با شاخص ۱۰۶  وضعیت ناسالم را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد با شاخص ۱۰۰، خیابان استانداری با شاخص ۷۲، خیابان پروین با شاخص ۹۰، بزرگراه خرازی با شاخص ۵۹ "زرد" سالم گزارش می‌شود و کیفیت هوا در ایستگاه خیابان رودکی با شاخص ۵۰ به رنگ "سبز" پاک است، ضمن اینکه شاخص‌های کیفی در هشت ایستگاه پایش و سنجش هوای کلان‌شهر اصفهان در دسترس نیست.

امروز کیفیت هوا در شهر‌های مجاور کلان‌شهر اصفهان از جمله شاهین شهر با میانگین ۶۰ و مبارکه با میانگین ۶۸ در وضعیت سالم و در سجزی با میانگین ۱۶۵ (نارنجی) و ناسالم برای گروه‌های حساس است؛ همچنین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا در شهر‌های خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/م

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر