​اتصال شش روستای فارس به شبکه ملی اطلاعات

​​مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس از راه اندازی اینترنت پرسرعت و اتصال شش روستای دیگر استان به شبکه ملی اطلاعات از محل منابع طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از اتصال یک هزار و ۱۶۱ خانوار روستایی در شهرستان‌های نی ریز، فسا، خنج و رستم با جمعیت چهار هزار و ۵۴ نفر در یک هفته گذشته به شبکه ملی اطلاعات و شبکه پهن باند ارتباطی سیار خبر داد.

او، تعداد روستا‌های برخوردار شده از اینترنت پرسرعت در این شهرستان‌ها را شش روستا برشمرد و عنوان کرد: روستای بنه کلاغی از توابع شهرستان نی ریز، روستای گهرآباد از توابع شهرستان فسا، روستای باغان از توابع شهرستان خنج و روستا‌های دشت، بلوط اسدی و اندرگرد چشمه بری از توابع شهرستان رستم روستا‌های جدیدی هستند که با تامین اعتبار از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت متبوع (USO) به اینترنت پرسرعت سیار اپراتور اول مجهز شدند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس با تاکید بر اینکه بهبود زیرساخت‌های ارتباطی در روستا‌ها زمینه توسعه پایدار در این مناطق را فراهم می‌کند، تصریح کرد: اینترنت پرسرعت در واقع در روستا‌ها به عنوان ابزار و محرکی برای رشد عمل می‌کند و از طریق فراهم کردن جنبه‌های رفاهی بیشتر از طریق دسترسی به خدمات اجتماعی و دولتی، زمینه تقویت اجتماعی و اقتصادی را در این مناطق فراهم می‌کند.

​سهرابی امکان بهره مندی از آموزش‌های آنلاین و الکترونیکی، ایجاد فرصت‌های کارآفرینی و اشتغال بیشتر از طریق ارتباط با سایر نقاط، امکان بازاریابی برای محصولات تولیدی در روستا و رونق بوم گردی از طریق معرفی جاذبه‌های گردشگری و توریستی را از دیگر مزایای اتصال روستا‌ها به شبکه پهن باند ارتباطی و اینترنت پرسرعت بر شمرد.

انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر