قطعه هنرمندان در آرامستان سنندج ساماندهی می شود

شهردار سنندج از ساماندهی قطعه هنرمندان در آرامستان بهشت محمدی سنندج خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، حشمت الله صیدی شهردار سنندج از ساماندهی قطعه هنرمندان در آرامستان بهشت محمدی خبر داد و گفت: تعیین بانک اطلاعاتی هنرمندان و همچنین تعامل و همکاری هنرمندان وفعالان عرصه فرهنگ وهنر در راستای ساماندهی قطعه هنرمندان بسیار حائز اهمیت است.

شهردار سنندج اظهار داشت: هنرمندان در تمامی جوامع از جایگاه والایی برخوردار هستند و مردم هم همیشه قدردان زحمات وفعالیت‌های جامعه هنری بوده و هستند.

صیدی بیان کرد: تجلیل و تقدیر از جامعه هنرمندان و معرفی آثار آن‌ها به تمامی اقشار در راستای شناخت بیشتر و بهتر از هنرمندان بسیار ضرروی و حائز اهمیت است.

او گفت: استان کردستان همواره خاستگاه هنرمندان به نامی بوده که نام و آوازه آن‌ها در عرصه بین المللی درخشیده است.

شهردار سنندج همچنین عنوان کرد: در تمامی دنیا از مزار هنرمندان وفرهیختگان بعنوان نماد و المان فرهنگیو همچنین بعنوان جاذبه گردشگری و توریستی، بهره می‌گیرند.

صیدی عنوان کرد: در سنوات گذشته قطعه‌ای در آرامستان بهشت محمدی تحت عنوان قطعه هنرمندان اختصاص داده شده بود؛ که این قطعه دارای برخی مشکلات است.

او افزود: خوشبختانه یکی از اقدامات ارزنده که در این دوره صورت گرفت بحث تملک ۳۲ هکتاری جهت توسعه آرامستان بهشت محمدی بود که با این اقدام امکان توسعه قطعه هنرمندان هم فراهم شده است.

صیدی تاکید کرد: با توجه به اینکه تدفین هنرمندان در قطعه هنرمندان دارای ضوابط و چهارچوب خاصی است بنابراین تهیه بانک اطلاعاتی هنرمندان بسیار مهم و ضروری است.

او خاطرنشان کرد: وضعیت کالبدی و فضای قطعه هنرمندان هم مورد نقد جامعه هنری است که تلاش می‌کنیم با استفاده از نظرات هنرمندان نسبت به ساماندهی این قطعه اقدام نماییم.

در این جلسه هیئت امناء قطعه هنرمندان نظرات خود را در خصوص نحوه ساماندهی و همچنین برگزاری مراسم باشکوه تشییع و تدفین هنرمندان بیان نمودند.

انتهای پیام/ع

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر