تعداد بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در مراغه رو به افزایش است

 رئیس ستاد مقابله با کرونای مراغه از افزایش تعداد بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،  موسوی رئیس ستاد مقابله با کرونای مراغه با اشاره به اینکه تعداد بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در این شهرستان رو به افزایش است، گفت: افراد صاحب نفوذ و رسانه‌ها، مردم را به رعایت حداکثری ضوابط بهداشتی دعوت کنند تا از بازگشت محدودیت‌ها جلوگیری شود.

 موسوی افزود: در زمان حاضر روزانه حدود ۳۰ بیمار سرپایی مبتلا به کرونا به مراکز درمانی شهرستان مراجعه می‌کنند و اگر تعداد آنان بیشتر شود به طور طبیعی ظرفیت بیمارستان‌ها تکمیل و محدودیت‌ها افزایش خواهد یافت.

او ضمن اشاره به اینکه وضعیت شیوع کرونا طی یک ماه گذشته در این شهرستان دارای ثبات نسبی بوده است افزود: طی این مدت تعداد بیماران بستری بین ۴۵ تا ۵۵ نفر نوسان داشته اما این وضعیت شکننده است.

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه به خاطر رعایت ضوابط بهداشتی طی لیله‌الرغائب، از مردم شهرستان قدردانی کرد و گفت: وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌های اطراف و استان‌های مختلف کشور نیز رو به گسترش است و از همین رو مردم مراغه باید بیش از پیش در رعایت ضوابط بهداشتی اهتمام داشته باشند.

موسوی معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه مراغه گفت: مردم طی روز‌ها و هفته‌های آینده از سفر‌های غیرضروری خودداری کنند.

او به خستگی کادر درمانی و شرایط دشوار اقتصادی بازاریان نیز اشاره کرد و افزود: اگر مردم ضوابط بهداشتی ستاد مقابله با کرونا از جمله رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی نگیرند و کرونا پیش‌روی داشته باشد، به ناچار بازار تعطیل و محدودیت‌های منع رفت و آمد اعمال خواهد شد.

صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز گذشته از شناسایی یک فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در آذربایجان‌شرقی خبر داد و ابراز امیدواری کرد ساکنان استان آذربایجان شرقی ضوابط بهداشتی را با حساسیت بیشتری رعایت کنند.

انتهای پیام/ک

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر