ایجاد اشتغال و حمایت از زنان مددجوی روستایی

تفاهم نامه همکاری کمیته امداد فارس و سازمان تعاون روستایی فارس با هدف توانمندسازی و حمایت از زنان مددجوی روستایی امضا شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، کمیته امداد فارس و سازمان تعاون روستایی فارس تفاهم نامه‌ای با موضوع ایجاد اشتغال محرومین و مددجویان روستایی برای توانمند سازی اقتصادی زنان روستایی به مدت ۵ سال امضا کردند.

مدیر کل کمیته امداد فارس گفت: هدف از امضای این تفاهم نامه ایجاد و ارتقای دانش فنی و مهارت‌های حرفه‌ای مددجویان زنان روستایی از طریق آموزش، کمک به بهبود فضای کسب و کار و کمک در بازار یابی و فروش محصولات نولیدی زنان روستایی است.

بذرافشان گروه هدف در این کار را افراد مستعد و متقاضیان واجد شرایط جدید از زنان روستایی عنوان کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های مهم کمیته امداد، توانمندسازی مددجویان است. در حال حاضر درصد قابل توجهی از جمعیت مددجویان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس در این جلسه گفت: در راستای اجرای اصل ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مفاد سند کاهش فقر استان‌های کشور، تفاهم نامه‌ای فی مابین سازمان تعاون روستایی استان فارس و کمیته امدام فارس منعقد می‌شود.

هدایت الله رحیمی، افزود: در تفاهم نامه مذکور که در راستای توسعه‌ی نظام پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی تنظیم شده است؛ هم افزایی در منابع مورد استفاده در حوزه‌ی حمایت‌های اجتماعی و تشریک مساعی بین بخشی در دستگاه‌های اجرایی مد نظر قرار گرفته است.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر