سرهنگ معظمی گودرزی خبر داد؛

کلاهبرداری با جعل هویت یک شخص معروف

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با جعل هویت یک فرد مشهور اقدام به راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرامی کرده بود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" اظهار داشت: یکی از افراد مطرح در کشور به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد یک حساب کاربری جعلی با نام و تصاویر خصوصی وی در اینستا ساخته شده و اقدام به دریافت وجه و کلاهبرداری از شهروندان تحت عناوین مختلف می‌کند.

وی عنوان کرد: در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد این صفحه در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار نفر دنبال کننده دارد و با سوءاستفاده از موقعیت اجتماعی شاکی با جعل هویت شاکی در حال فعالیت مجرمانه است که رسیدگی به این پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا تصریح کرد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و انجام اقدامات اطلاعاتی عامل اصلی در فضای مجازی شناسایی و با محرز شدن هویت وی پس از تشریفات قضائی متهم در یکی از محله‌های غربی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.


بیشتر بخوانید


سرهنگ گودرزی تصریح کرد: مجرم در تحقیقات به‌عمل‌آمده به ساخت حساب کاربری جعلی با نام و مشخصات شاکی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و کلاهبرداری، بیش از ۱۵ نفر از شهروندان اعتراف و ابراز پشیمانی کرد، وی همچنین انگیزه خود را کسب مال نامشروع و افزایش دنبال کننده در فضای مجازی عنوان کرد.

این مقام سایبری به شهروندان توصیه کرد: به طور معمول افراد سودجو با استفاده از بستر شبکه‌های اجتماعی و هویت‌های مجازی جعلی که با جذابیت‌های ظاهری اغواکننده آراسته شده اقدام به فریب قربانیان خود کرده و از جملات زیبا و فریبنده برای رسیدن به نیت شوم خود استفاده می‌کنند لذا هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر