خودسازی؛ گامی محکم برای رسیدن به آرزوها

خودسازی، یکی از قدم‌هایی است که می‌تواند به افراد در راه رسیدن به آرزو‌ها کمک کند.

به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، خودسازی یکی از مسائل مهم در زندگی و رشد شخصی هر فردی به منظور تحقق اهداف و دستیابی به آرزوهاست چرا که به عنوان گامی محکم می تواند مسیر درست را به فرد نشان دهد تا بتواند سریع تر و صحیح تر به مقصد مطلوب دست پیدا کند.
 
اگرچه تشخیص تفاوت بین خودسازی و رشد فردی می‌تواند کمی مشکل باشد اما از این نظر که هر دو در دستیابی به اهداف شما و بهبود خود بسیار مؤثر هستند با یکدیگر شباهت دارند اما با این وجود نمی توان تفاوت‌های اساسی بین این دو را نادیده گرفت.

بیشتر بخوانید


خودسازی در مقابل رشد شخصی

رشد شخصی عبارت است از پیشرفت کلی کار، سبک زندگی، نگرش و جامعه‌پذیری شما.

این مربوط به روند تفکر شما و روشی است که شما در آن، برای تحول روزمره خود تلاش می‌کنید که در این میان، چالش‌های زیادی وجود دارد که باید در زندگی روزمره با آن‌ها روبرو شویم.

تعیین اهداف توسعه شخصی و ایجاد یک برنامه به شما کمک می‌کند تا از هر فرصتی که پیش روی شما قرار می‌گیرد، نهایت استفاده را کنید و از توانایی بالقوه خود بهره مند شوید.

خودسازی یک تحول درونی و این یک مطالعه خودشناسی است که می‌تواند شخصیت، وضعیت یا دانش فرد را با تلاش خود بهبود بخشد.

خودسازی تلاش برای بهبود و تقویت هر جنبه از خود و زندگی شما است.

خودسازی یک فرآیند مادام‌العمر است که به طور مداوم در جستجوی راه‌هایی برای به حداکثر رساندن مهارت‌ها و کیفیت‌های خود است.

ایجاد اهداف خودسازی مانند زود بیدار شدن، شروع برای مطالعه یک مجله، یا مطالعه هفتگی یک کتاب می‌تواند شما را از خواب دیدن اهداف خود تا رسیدن به اهداف خود دور کند.

ایده‌های خودسازی

در اینجا چند ایده وجود دارد که به شما کمک می‌کند در سفر خودسازی خود شروع کنید.

کشف کنید که چگونه اعتماد به نفس لازم برای برداشتن هر اقدامی که لازم است را انجام دهید تا مورد تحسین، احترام و درخواست بیشتر همه و هر کسی که شما را می‌شناسد، باشید.

این برنامه به شما می‌آموزد که چگونه شناخت بیشتری کسب کرده و مسئولیت بیشتری را قبول کنید و با این کار، تقریباً مانند جادو، شما قدرتمندتر و متقاعدکننده‌تر خواهید شد.

خودسازی تفاوت آن با رشد شخصی

قدرت ارتباط موثر

این برنامه‌ها به شما کمک می‌کنند تا موقعیت خود را برای فردا تعیین کنید و شما بر اعتماد به نفس مسلط خواهید شد. بنابراین، هر زمانی که در محل قرار می‌گیرید، چه در جلسه، روی صحنه یا به سادگی در اطراف کولر آبی، احساس راحتی می‌کنید و پس از اتمام این دوره، دستیابی به خواسته خود را بیش از هر زمان دیگری پیدا خواهید کرد.

سمینار‌های خودسازی

شرکت در سمینار‌ها روشی مؤثر برای یادگیری نحوه فروش بیشتر، سریع‌تر و آسان‌تر از گذشته است.

سمینار‌ها تکنیک‌های اثبات شده‌ای را ارائه می‌دهند که هر شخص می‌تواند در هر زمینه زندگی و شغلی از آن‌ها استفاده کند و از این طریق می توانید راه‌های ایجاد انگیزه و موفقیت نامحدود را در زمینه کاری خود بیاموزید.

برنامه خودسازی

خودسازی یک کار مادام‌العمر است که شما را ملزم به سازگاری مداوم و رشد می‌کند.

در اینجا چند نکته برای بهبود خودسازی و خودکارآمدگی  آورده شده است که به شما کمک می‌کند تا به راحتی این کار را انجام دهید.

عادت‌های خود را تغییر دهید

چیز جدیدی را امتحان کنید و روش‌های جدیدی برای تغییر اموری که در زندگی روزمره خود دارید را پیدا کنید. خارج شدن از منطقه امن باعث رشد شما به روش‌هایی می‌شود که قبلاً امکان‌پذیر نبوده است.

تنظیم چالش‌ها برای خود، ذهن و بدن باعث پیشرفت شما می‌شوند و به شما کمک می‌کنند تا به طور مداوم یاد بگیرید و با شرایط مطلوب سازگار شوید.

خودسازی تفاوت آن با رشد شخصی

اهداف را تعیین کنید

قبل از خواب یا قبل از شروع روز، لیستی از اهدافی که دوست دارید به آن ها برسید و سپس یک برنامه عملی برای دستیابی به آن‌ها را تهیه کنید.

تعیین چند هدف قابل کنترل و دستیابی نه تنها باعث کارآیی بیشتر، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود.

اتلاف وقت را متوقف کنید

تماشای تلویزیون بدون فکر را با خواندن مقالات یا کتاب‌های الهام‌بخش و انگیزشی عوض کنید.

سریع‌تر از کار به وظیفه دیگر حرکت کنید زیرا خواهید فهمید که با این کار، موفقیت و اعتماد به نفس شما بسیار افزایش پیدا می کند.

برگرفته از مقاله برایان تریسی


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر