شناسایی ۳۹۲ کودک کار در استان قزوین

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: در ۱۰ ماه نخست امسال ۳۹۲ کودک کار شناسایی شده اند.

علیرضا وارثی مدیر کل بهزیستی استان در گفت و گو با  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، از شناسایی ۳۹۲ کودک کار در ۱۰ ماه نخست امسال خبر داد و گفت: ۱۸۳ نفر از آن‌ها در مراکز جذب و پذیرش شده اند.

به گفته وارثی، تا کنون ۵ هزار و ۵۴۴ خدمت مددکاری به کودکان کار و خانواده آنان با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی ارائه شده است.

مدیر کل بهزیستی استان گفت: به منظور توانمندسازی خانواده، برای تامین سرمایه اولیه اشتغال مبلغ ۳۸۳ میلیون ریال به ۱۳ والدین تخصیص داده شده است.

او اضافه کرد: همچنین در این زمینه، به منظور کمک هزینه و بازسازی مسکن، مبلغ ۷۲۰ ریال به ۴ خانواده و کودکان کار و به ۵ خانواده کودکان کار مبلغ بیش از ۵۹ میلیون ریال برای کمک هزینه خرید لوازم ضروری منزل پرداخت شده است.

مدیر کل بهزیستی استان در ادامه با اشاره به تلاش مددکاران در جهت حرفه آموزی، کاریابی برای مددجو و خانواده گفت: در ۱۰ ماه نخست امسال، طی بررسی و استعداد یابی از کودکان و خانواده آنان، ۲۶ کودک و ۱۶ خانواده (پدر یا مادر) برای آموزش دوره‌های فنی و حرفه‌ای و اشتغال به اداره کار معرفی شده اند.

وارثی، شناسایی و جذب خیرین و نظارت بر خانواده کودکان خیابانی و انجام مداخلات تخصصی در موارد لازم را از دیگرخدمات مددکاری بیان کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر