فرود اضطراری بوئینگ ۷۷۷ در مسکو

یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ به علت نقص فنی در موتور در مسکو فرود اضطراری کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری فرانسه از فرود اضطراری یک فروند بوئینگ ۷۷۷ در مسکو به سبب وجود نقص فنی در موتور خبر داد.

همچنین خبرگزاری شینهوا به نقل از رسامه‌های محلی روسیه گزارش داد یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ که از هنگ کنگ به پرواز درآمده بود، خواهان فرود اضطراری در مسکو به دلیل وجود مشکل در موتور شد.

خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ نیز گزارش داد یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ متعلق به خطوط هوایی روسیه در ساعت ۴:۴۴ صبح به وقت محلی به علت وجود مشکل در موتور در مسکو فرود اضطراری داشته است. به نوشته این خبرگزاری، یکی از کارکنان این خطوط هوایی که نخواست نامش اعلام شود گفت این پرواز به عنوان سرویس باربری از هنگ کنگ عازم مادرید بود.

بر اساس اعلام خبرگزاری اینترفاکس روسیه، خدمه پرواز بعد از آنکه کنترل یکی از موتور‌های چپ هواپیما با مشکل مواجه شد، درخواست فرود اضطراری کردند. هیچ مصدومی از این حادثه گزارش نشده است.

هنوز خطوط هوایی روسیه و یا شرکت بوئینگ واکنشی به این خبر از خود نشان نداده اند.

این فرود اضطراری تنها چند روز پس از آن انجام می‌شود که یک بوئینگ ۷۷۷ دیگر متعلق به خطوط هوایی یونایتدر ایرلاینز با حادثه تکه تکه شدن بخش‌هایی از موتورش مواجه شد که در پی آن، بخش‌هایی از آن به محلات و مناطق مسکونی افتاده شد.

پس از این حادثه، بوئینگ به شرکت‌های هواپیمایی توصیه کرد پرواز‌های بوئینگ ۷۷۷ مشابه هواپیمای «یونایتد ایرلاینز» راکه موتور آن اخیراً اتش گرفته است، به حالت تعلیق درآورند تا این شرکت پس از بررسی‌های لازم، دستورالعمل‌های خود را صادر کند.

بوئینگ گفت: توصیه می‌شود ۶۹ دستگاه از هواپیما‌های ۷۷۷ که در حال فعالیت هستند و ۵۹ دستگاه غیرفعال که از موتور‌های «Pratt & Whitney ۱۱۲-۴۰۰۰» در آن‌ها استفاده شده است به حالت تعلیق درآید تا زمانی که اداره هواپیمایی فدرال پروتکل بازرسی مناسب را تعیین کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر