سرمایه گذاری ۱۳۰ میلیارد تومانی برای احداث کارخانه آهک هیدراته اهر

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی مولیبدن مس آذربایجان از سرمایه گذاری ۱۳۰ میلیارد تومانی در فاز نخست کارخانه آهک هیدراته اهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، عطایی مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی مولیبدن مس آذربایجان با اشاره به سرمایه گذاری ۱۳۰ میلیارد تومانی برای ساخت فاز نخست کارخانه آهن هیدراته اهر گفت: با بهره برداری از این واحد مجتمع مس سونگون در تامین آهک هیدراته به خودکفایی می‌رسد.

 عطایی افزود: با توجه به نیاز فعلی کارخانجات مجتمع مس سونگون به سالانه ۶۴ هزار تن آهک هیدراته، کارخانه آهک هیدراته اهر ظرفیت تامین کل این نیاز را در فاز اول دارد و همزمان با افتتاح این کارخانه  واحد‌های فرآوری شرکت مس در تامین آهک هیدراته به خودکفایی می‌رسد.

او با اشاره به سرمایه گذاری ۱۳۰ میلیارد تومانی در فاز نخست کارخانه آهک هیدراته اهر  گفت: با استفاده از تکنولوژی‌های برتر جهانی در این کارخانه و سرمایه‌گذاری هدفمند انجام شده انتظار تولید محصولی با کیفیت بالا را داریم.

عطایی با تاکید بر آینده نگری و لزوم توسعه مجموعه به فاز‌های جدید افزود: همزمان با افتتاح فاز نخست کارخانه آهک هیدراته اهر، کلنگ‌زنی آغاز عملیات اجرایی فاز دوم پروژه نیز با ظرفیت کوره ۱۵۰ تن در روز انجام خواهد شد تا در آینده مشکلی از بابت تامین آهک هیدراته فاز‌های آینده سونگون و سایر معادن مس منطقه نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی مولیبدن مس آذربایجان در خصوص طرح‌های جانبی پروژه گفت: با توجه به کاربرد‌های فراوان آهک در صنایع مختلف از قبیل صنایع غذایی، تولید کربن دی اکسید و راه سازی برنامه‌های میان مدت و بلند مدت برای اجرای طرح‌های جانبی نیز پیش بینی شده است که با در نظر گرفتن ذخیره مناسب معدن آهک گوردرق، تکمیل زنجیره تولید در عرصه‌های جانبی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر مورد توجه شرکت مولیبدن مس آذربایجان است.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر