ضریب نفوذ گاز در بخش شهری کرمانشاه به ۱۰۰ درصد می‌رسد/ معارضان محلی عمده‌ترین مانع بر سر راه پروژه‌های گاز‌رسانی

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: ضریب نفوذ گاز در بخش شهری استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، سیروس شهبازی مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به اینکه گازرسانی به استان کرمانشاه از سال ۷۲ آغاز شده است اظهار داشت: اکنون ۹۹/۵ درصد خانوار‌های شهری در قالب ۲۹ شهر و ۸۲ درصد خانوار‌های روستایی در قالب ۱۶۵۰ روستا از نعمت گاز برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه به طور میانگین ۹۵ درصد خانوار‌های شهری و روستایی استان به شبکه گاز متصل هستند عنوان کرد: ۶۲۲ هزار مشترک گاز در استان وجود دارد که روزانه ۱۳/۵ تا ۱۴ میلیون مترمکعب گاز مصرف می‌کنند.

شهبازی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه به دلیل بهره‌مندی ۹۵ درصدی خانوار‌ها از نعمت گاز به عنوان استان سبز معرفی شده است گفت: شرکت گاز موظف است روستا‌های بالای ۲۰ خانوار و روستا‌هایی که سرانه آن‌ها کمتر از ۱۲ میلیون تومان است به شبکه گاز متصل کند و روستا‌های باقی مانده در استان به طور عمده کمتر از ۲۰ خانوار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه مؤلفه‌های خاصی از جمله منابع مالی، پیمانکاران یا معارضین در اجرای پروژه‌ها مؤثر هستند افزود: از نظر منابع مالی امسال مشکلی وجود نداشت، اما شیوع کرونا، تعطیلی ادارات و کاهش تعداد کارکنان سبب تأخیر در اجرای پروژه‌ها شد.

شهبازی با اشاره به اینکه با اشاره به اینکه عمده‌ترین مشکل پروژه‌ها معارضین یا کشاورزانی است که اراضی آن‌ها در مسیر اجرای پروژه قرار دارد گفت: به طور عمده به مراجع حل اختلاف کشیده می‌شود در صورتی که شبکه و لوله‌گذاری گاز هیچ محدودیتی برای کشت و کار ایجاد نمی‌کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه در بخش شهری سه شهر نوسود، ریجاب و ازگله در حال گازرسانی هستند و در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسند عنوان کرد: جمعیت برخوردار از نعمت گاز در بخش شهری استان در سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

او با اشاره به اینکه در ۳۷۱ روستای استان نیز شبکه‌گذاری در حال انجام است و ۷۷ روستا در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارند گفت: ۵۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه‌ها در نظر گرفته شده که با اتمام این طرح‌ها ضریب نفوذ در روستا‌ها به ۹۶ درصد می‌رسد.

شهبازی با بیان اینکه قبل از سال ۹۵ افت فشار وجود داشت، اما با اجرای خط تقویتی هیچگونه افت فشاری در استان مشاهده نشده است افزود: تعهد ما با صنایع برای تأمین گاز برای هشت ماه در سال است و برای سه ماه زمستان تعهدی وجود ندارد.

انتهای پیام/پ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر