خانه تکانی را از اتاق خواب شروع کنید

اتاق خواب‌های خانه می‌تواند شروع خوبی برای خانه تکانی باشد. اولین کار در تمیز کردن اتاق بررسی کمد‌ها و کشو‌ها است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، خانه‌تکانی را می‌توان با اسباب کشی مقایسه کرد. در زمان اسباب کشی اگر برنامه‌ریزی نداشته باشید متوجه می‌شوید که گویا هیچ وقت قرار نیست وسیله‌هایتان جمع شود. در خانه تکانی هم باید به این نکته دقت داشت که بهترین شروع را انتخاب کرد که خانه تکانی خسته کننده نشود و از طرفی بهترین تمیزکاری صورت بگیرد.

اتاق خواب‌های خانه می‌تواند شروع خوبی برای خانه تکانی باشد. اتاق خواب‌ها با توجه به فردی که از اتاق استفاده می‌کند می‌تواند زمان تمیزکاری آن خیلی طول بکشد یا سریع تمام شود و آن هم بستگی دارد در طی سال به نظافت اتاق توجه شده است یا خیر. تمیزکاری اتاق خواب‌ها معمولا آن چنان کار سختی نخواهد بود و بیشتر به گردگیری نیاز دارد. چند نکته که باید در خانه تکانی اتاق خواب به آن توجه کرد را مرور می‌کنیم.

مرتب کردن کمد و کشو

چیدن لباس در کمد و کشو‌ها می‌تواند اتاق مرتب یا آشفته‌ای را برای شما ایجاد کند. اولین کار در تمیز کردن اتاق بررسی کمد و کشو است. بهتر است در سال جدید لباس‌هایی را که دیگر اندازه‌تان نیستند یا دوست شان ندارید را کمد خارج کنید. لباسی که شما یک زمستان از آن استفاده نکردید به احتمال بسیار زیاد دیگر استفاده هم نخواهید کرد. لباس‌هایی را نیز که نیاز به شستشو دارند دو دسته کنید. لباس‌هایی که قرار است به خشک‌شویی تحویل داده شوند و لباس‌هایی که در خانه خواهید شست. وقتی کمدتان خالی است، داخل آن را جارو برقی بکشید. طبقه‌های کمد و درون کشو‌ها را پاک کنید.


بیشتر بخوانید

گردگیری اتاق خواب

اتاق خواب به علت گرم نگه داشته شدن در فصل زمستان امکان زندگی مناسب برای برخی حشره‌ها فراهم کند، وجود دارد. پس بهتر است بعد از تمیز کردن کمد‌ها و کشو‌ها تمامی در و دیوار و زیر تخت را کاملا گردگیری کنید. از سرپوش‌های مخصوص تمیز کردن قاب پنجره‌ها و دیوار‌ها استفاده کنید و مطمئن شوید که دسته جارو به کل نقاط زیر تخت می‌رسد. با استفاده از نردبان متحرک چراغ‌های روشنایی و بالای قفسه‌ها را تمیز کنید. روی میز‌های پاتختی، میز توالت و سطوح دیگر را تمیز کنید. در آخر گردگیری دیوارها، می‌توانید کف اتاق را نیز تی بکشید.

شستشو فرش و ملافه‌

فرش اتاق و پرده‌ها جز ضروریات شست‌وشو اتاق خواب هستند و یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در تمیزکاری اتاق خواب شست و شوی ملافه و سرویس خواب است. شستن پتو‌ها یکی از مواردی است که به نظافت کامل کمک می‌کند. تشک را جاروبرقی بکشید و آن را برگردانید. چرا که برای سالم ماندن تشک نیز باید در طی سال حداقل دوبار آن را جابه‌جا کرد.

اتاق خواب را زیبا کنید

اتاق خواب بخش مهمی از شب را به خودش اختصاص می‌دهد که آرامش شما را باید تامین کند. برای این ضرورت بهتر است به دکوراسیون اتاق خواب خود اهمیت دهید. اگر اتاق خوابتان پنجره نورگیر دارد می‌توانید در اتاق گلدان طبیعی قرار دهید. از طرفی به نور اتاق اهمیت دهید از نور‌های شدید و صرفا سفید برای اتاق خواب اجتناب کنید.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر