راه‌های اصلی و فرعی آذربایجان‌شرقی با وجود بارش سنگین برف باز است

معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به بارش برف و کولاک شدید در برخی گردنه‌های استان، گفت: با تلاش راهداران تمامی راه‌های اصلی و فرعی استان باز بوده و تردد در آن‌ها جریان دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، غلامرضا رسول زاده معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی ،با بیان اینکه بارش برف از دیشب در تمامی شهرستان‌های استان شروع شده است، افزود: آزادراه تبریز - زنجان نیز باز بوده، ولی با توجه به بروز کولاک در گردنه‌ها و مناطق کوهستانی استان و لغزندگی آنها، تردد در این مسیر‌ها بدون زنجیر چرخ موجب ایجاد راهبندان می‌شود بنابراین رانندگان برای تردد در این مسیر‌ها حتما خودرو خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند.

وی اظهار داشت: جاده‌های تبریز به اهر، مرند، شبستر و بستان آباد میزان بارش زیاد بوده و ارتفاع برف در آن‌ها به بیش از ۲۰ سانتی متر می‌رسد.

معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: هم اکنون ۵۰ گروه راهداری با همراه امکانات و تجهیزات در سطح جاده‌های استان مشغول برف روبی، نمک پاشی و ارایه خدمات به کاربران جاده‌ای و مسافران هستند.

رسول زاده، ادامه داد: شامگاه پنجشنبه بر اثر بارش سنگین برف راه ارتباطی حدود ۱۷۰ روستای هشترود و چاراویماق بسته شده بود که با تلاش راهداران، راه ۱۵۰ روستا بازگشایی شد، ولی به علت بارش برف و کولاک مجددا راه ارتباطی تعدادی از آن‌ها بسته شد.

وی با اشاره به ادامه بارش برف و کولاک در شهرستان‌های استان، یادآوری کرد: در سایر شهرستان‌های استان نیز راه ارتباطی تعداد کمی از روستا‌ها بسته شده است که تلاش می‌شود به محض فروکش کردن کولاک راه تمامی روستا‌های استان بازگشایی شود.

رسول زاده، به رانندگان و مسافران توصیه کرد در صورت نبود ضرورت از مسافرت در این روز خودداری کرده و در صورت نیاز خودرو خود را به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی مجهز کرده و علاوه بر رعایت حرکت با سرعت کم و مطمئنه در جاده‌ها با خود پوشاک زمستانی به همراه داشته باشند.

وی همچنین به مردم و مسافران توصیه کرد قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگو است، در خصوص وضعیت راه‌ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب کنند.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستا‌ها سکونت دارند.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

خدیجه پرورش

انتهای پیام/پ

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار