افشارچی خبر داد

توزیع بیش از هزار تن برنج و گوشت میان هیئت‌های مذهبی زنجان 

استاندار زنجان گفت: بیش از هزار و ۱۵ تن برنج و گوشت میان هیئت‌های عزاداری استان زنجان  توزیع خواهد شد.

افشارچی عصر دیروز سه شنبه در همایش مسئولان هیئت‌های مذهبی و مداحان و شاعران آئینی زنجان، که در محل سالن همایش حسینیه اعظم زنجان برگزارشد، به توزیع بخشی از اقلام مورد نیاز هیئت‌های مذهبی با قیمت پایین تر از بازار اشاره کرد و گفت: به منظور حمایت از هیئت‌های مذهبی در راستای حفظ فرهنگ پخت و توزیع نذری، بخشی از اقلام مورد نیاز هیئت‌های متقاضی، شامل برنج، گوشت قرمز و گوشت مرغ، با قیمت پائین‌تر از بازار، در میان آن‌ها توزیع می‌شود.


او میزان این اقلام را هزار و ۱۵ تن اعلام کرد و افزود: این اقلام شامل ۶۵۰ تن برنج، ۶۵ تن گوشت قرمز و ۳۰۰ تن گوشت مرغ است که در میان هیئت‌های مذهبی متقاضی برای پخت نذری توزیع می‌شود.

استاندار زنجان همچنین با اشاره به مطالبات مداحان و شاعران آئینی زنجان در خصوص رفع مشکلات معیشتی و تأمین حداقل‌های لازم برای زندگی، گفت: در خصوص خواسته‌ها و مشکلات مداحان و شاعران آئینی، در بخش‌های مختلف از جمله مسکن، معیشت، بیمه، وام ضروری و ... از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

افشارچی در خصوص اختصاص محلی به عنوان کانون مداحان و شاعران آئینی به منظور استقرار آن‌ها برای تبادل نظر و برگزاری کلاس‌های فرهنگی و مذهبی بین مداحان و شاعران هم قول مساعد در حد وسع و توان استان داد و افزود: در این خصوص نیز در حد توان کمک می‌کنیم.

او همچنین به آمادگی برای کمک به هیئت‌هایی که خواهان برگزاری مجالس عزاداری امام حسین (ع) در فضای باز هستند اشاره کرد و افزود: در خدمتگزاری برای کمک به این هیئت‌ها که فضای مدارس را می‌خواهند، اعلام آمادگی می‌کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.