کمبود شدید اتوبوس در ناوگان شهری اهواز

حدود ۸۰ دستگاه اتوبوس در اهواز فعال است که در حالت استاندارد باید یک هزار دستگاه اتوبوس در اهواز فعال باشد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اهواز در خصوص زمان تحویل اتوبوس‌های خریداری شده برای ناوگان شهری اهواز گفت: خودروسازان در عمل به تعهدات خود عقب مانده‌اند، در حالت استاندارد باید یک هزار دستگاه در اهواز فعال باشد.

عادل شیشه‌گری می گوید: کنون تنها حدود ۸۰ دستگاه اتوبوس فعال هستند و اسفندماه سال گذشته ۶۵ دستگاه اتوبوس برای ناوگان شهری اهواز خریداری شد، اما با گذشت هفت ماه از این مدت تنها هشت دستگاه اتوبوس به اهواز تحویل داده شده است.

به گفته او در فاز بعدی نیز ۶۴ دستگاه اتوبوس دیگر خریداری شده است و در حال پیگیری برای خرید ۷۱ دستگاه اتوبوس دیگر نیز هستیم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اهواز گفت: تولید اتوبوس به کندی در حال انجام است و باید دولت و وزارت کشور به خودروسازان فشار وارد کنند تا هر چه سریعتر این اتوبوس‌ها تحویل داده شوند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اهواز با اشاره به مشکلات اهواز در حمل و نقل عمومی و کمبود شدید تاکسی نیز بیان کرد: شهردار اهواز در حال پیگیری است تا در تحویل اتوبوس، اهواز را در اولویت قرار دهند که قول چنین چیزی را داده‌اند، اما باید در عمل ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۱ ۲۶ مهر ۱۴۰۱
شرکت های نفتی موجود در خوزستان میباید در خرید ناوگان برقی و گازی به شهرداریها کمک کنند،شرکت نفتی که در آلودگی ها نقش دارد حتما باید در پاکی هوا و ریه های شهروندان و مردم استان هم نقش داشته باشد