مراتع البرز ساماندهی می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی استان البرز با اشاره به فقر شدید پوشش گیاهی در تأمین علوفه دام، گفت: با نهضتی جهادی ساماندهی مراتع استان آغاز می شود.

حامد فرضی به موضوع تعیین تکلیف و لزوم ساماندهی طرح‌های مرتعداری در سطح استان اشاره کرد و گفت: اکنون یک هزار خانوار بهره بردار عشایری و بیش از ۱۰ هزار نفر بهره بردار دامی از مراتع البرز استفاده می‌کنند که در تأمین مواد پروتئینی مورد نیاز استان البرز و استان‌های همجوار نقش موثری دارند.

فرضی با بیان اینکه تغییرات اقلیمی به شدت به منابع طبیعی کشور و استان البرز آسیب وارد کرده است، گفت: فقر شدید پوشش گیاهی در تأمین علوفه دام بسیار تاثیرگذار است؛ علیرغم اینکه البرز در مدیریت چرای دام جزو یکی از استان‌های برتر کشور بوده و موفق شدیم ظرفیت دام در مراتع را به تعادل برسانیم ولی این تعادل برخی مواقع به دلیل کاهش بارندگی در سطح مراتع شرایط را دوچندان سخت تر برای بهره برداران مراتع می‌کند.

نهضت جهادی تولید ۵۰ هزار اصله درخت آغاز به کار کرد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در ادامه با توجه به سیاست دولت مبنی بر تولید یک میلیارد اصله نهال در کشور طی چهار سال، گفت: با هدف ارتقای کمی و کیفی پوشش گیاهی عرصه‌های منابع طبیعی استان با دستور استاندار البرز، نهضت بزرگ جهادی تولید پنجاه هزار اصله نهال در چهار سال را آغاز می‌کنیم.

وی خاطر نشان کرد: استان البرز ملقب به ایران کوچک با وجود نهالستان بزرگ منابع طبیعی و آبخیزداری ظرفیت‌های بالقوه خوبی برای تولید و تأمین نهال‌های جنگلی و مرتعی دارد و این ظرفیت‌ها با همت، تلاش مضاعف و حرکت جهادی، در راستای تحقق سیاست مذکور بالفعل خواهند شد.

فرضی در ادامه با توجه به موضوع رضایت مندی مردم از عملکرد و پاسخگویی دستگاه‌های دولتی، یادآور شد: تکریم ارباب رجوع یکی از اصول مهم و اساسی یک ارگان در جهت پیشبرد اهداف سازمانی آن ارگان می‌باشد؛ که باید در این زمینه همه روسای ستادی و شهرستانی کوشا و پویا باشند؛ در کنار تکریم ارباب رجوع از انجام امورات ارباب رجوع که غیر قانونی است جدا خودداری شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.