امکان جابجایی بدون محدودیت ارز حاصل از صادرات به عمان

 نائب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان با اشاره به اینکه کشور عمان یکی از مقاصد تجاری محصولات صادراتی ایران محسوب می‌شود، گفت: فرآیند جابجایی ارز حاصل از صادرات به این کشور با همکاری بانک مرکزی بدون محدودیت فراهم شده است.

شهلا عموری در خصوص جزییات رفع محدودیت‌های بانکی با محوریت ارز حاصل از صادرات به عمان گفت: با پیگیری‌های انجام شده فرآیند جابجایی ارز حاصل از صادرات به این کشور با همکاری بانک مرکزی بدون محدودیت فراهم شده است.

او ادامه داد: در این راستا نیاز است تا صادرکنندگان ارز حاصل از صادرات، فروش کالا و یا خدمات خود در عمان را به حساب بانک مرکزی در عمان واریز کنند.

نائب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان می‌گوید: در ادامه این فرآیند، فعالان اقتصادی حوزه کشور عمان می‌توانند برای دریافت ارز از شبکه بانکی به صورت اسکناس در ایران اقدام کنند.

خانم عموری گفت: علاوه بر این نیز برای رفع تعهدات ارزی فعالان اقتصادی و صادرکنندگان کالا و خدمات به کشور عمان، امکان فروش ارز حاصل از صادرات به نرخ توافقی در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی در ایران فراهم شده است.

او ادامه داد: اتاق بازرگانی اهواز، به منظور تسهیل جابجایی منابع ارزی حاصل از صادرات فعالان اقتصادی به کشور عمان، آماده انجام همکاری‌های لازم با فعالان اقتصادی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار