پیست‌های اسکی اردبیل آماده استقبال از گردشگران

سرپرست معاونت گردشگری استان اردبیل گفت: پیست‌های اسکی استان برای گردشگری و برگزاری جشنواره بازی‌ها و تفریحات زمستانی آماده است.

یحیی نجارقابل گفت: در صورت تداوم بارش برف، روز جهانی برف مصادف با اول بهمن ماه با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و هیات ورزش اسکی، جشنواره ورزش‌های زمستانی در منطقه آلوارس سرعین برگزار خواهد شد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل افزود: پیست اسکی اندبیل شهرستان خلخال نیز در صورت بارش برف، شاهد برگزاری جشنواره تندیس‌ها یا آدمک‌های برفی خواهد بود و زیرساخت‌های این پیست نیز در حال تکمیل است و در آینده، نقش بزرگتری در توسعه گردشگری زمستانی استان ایفا خواهد کرد.

نجار قابل در تشریح نقاط پربازدید استان اردبیل در فصل زمستان گفت: شهرستان سرعین با داشتن مراکز آب‌درمانی و آب گرم متعدد، از مناطق پربازدید استان در زمستان است و شهرستان مشگین شهر در دامنه سبلان نیز با دارا بودن ۱۰ مرکز آبدرمانی از نقاط پربازدید و پرمسافر در فصول سرد سال است به طوری که اکوکمپ درنا در مشگین شهر، در زمستان سال گذشته ۱۰۰ درصد اشغال شده بود.

او با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری زمستانی شهرستان‌های مغان در شمال استان گفت: قبل از شیوع کرونا با تردد حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مرز بیله سوار به استان، گردشگری در دشت مغان رونق خاصی داشت، اما با توجه به محدودیت تردد نفر بعد از شیوع کرونا، از رونق آن کاسته شده است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اعلام اینکه بعد از ۲ سال رکود گردشگری در دوران شیوع کرونا، شاهد رونق در گردشگری استان اردبیل هستیم، گفت: رویداد اردبیل ۲۰۲۳ که این شهر را در این سال میلادی به عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های عضو سازمان اکو معرفی می‌کند، عاملی برای توسعه و رونق گردشگری در استان اردبیل است و در این راستا برنامه‌های مختلفی برگزار شده و خواهد شد.

نجارقابل کارگاه‌های آموزشی ضرورت‌های میهمانداری با موضوع رویداد اردبیل ۲۰۲۳ برای صنوف مختلف و تور‌های گردشگری را از برنامه‌های برگزار شده در استان اعلام کرد و افزود: تور‌های ویژه خبرنگاران کشور‌های عضو اکو و استان اردبیل نیز برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری این استان برگزار خواهد شد.

او ادامه داد: برنامه شب‌های فرهنگی را با هدف معرفی قابلیت‌های گردشگری، تاریخی و فرهنگی استان اردبیل، در کشور‌های همسایه نظیر جمهوری آذربایجان و ترکیه برگزار خواهیم کرد و در نمایشگاه گردشگری در تهران از ۱۸ تا ۲۱ بهمن ماه، سالن ویژه‌ای برای رویداد اردبیل ۲۰۲۳ در طبقه همکف محل برگزاری اختصاص خواهد یافت.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار کرد: اقامتگاه‌های گردشگری استان اردبیل دارای ۲۰ هزار تخت رسمی است و با لحاظ آغاز رویداد اردبیل ۲۰۲۳ و به منظور تحریک تقاضای سفر، خدمات و امکانات مراکز اقامتی و آب درمانی‌های استان با ۵۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان و جاذبه‌های گردشگری طبیعی، تاریخی، اقتصادی و مذهبی در شمال ایران و مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد.

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر