برگزاری جشنواره ملی بداهه‌نویسی «مشق مادر» در یزد

در سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) بانوان خوشنویس یزدی در مدح و ثنای بانوی دو عالم و مقام مادر به خلق اثر پرداختند.

حسام سالکی حوزه هنری یزد گفت: همزمان با سالروز ولادت فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، نخستین جشنواره ملی «بداهه‌نویسی بانوان خوشنویس ایران» با عنوان «مشق مادر» همزمان با سراسر کشور به همت حوزه هنری استان یزد در فضایی سنتی و متفاوت در «خانه خشت و رنگ» یزد برگزار شد.

او افزود: در این دورهمی صمیمانه و جذاب ۱۰ نفر از بانوان خوشنویس استان به صورت بداهه و زنده اسامی و القاب حضرت فاطمه (س) و آیات و اشعاری را با موضوع مقام زن و مادر کتابت کردند.

 سالکی ادامه داد: در این برنامه ۲۰ اثر در رشته‌های نستعلیق و شکسته‌نستعلیق تولید و به همراه برچسب مشخصات هنرمند برای ارزیابی و داوری به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

او گفت: این رویداد در استان یزد به دبیری عباس مرادی فوق ممتاز خوشنویسی و عضو شورای انجمن خوشنویسان استان برگزار شد.
به گفته او آثار برتر مسابقه بداهه‌نویسی بانوان خوشنویس کشور، ششم بهمن در آیین اختتامیه ویژه برنامه «مشق مادر» در قزوین معرفی و به ۱۵ هنرمند برتر جایزه ۵۰ میلیون ریالی و به ۱۰۰ هنرمند منتخب جایزه پنج میلیون ریالی اهدا می‌شود.

 سالکی اظهار داشت: نخستین جشنواره ملی «بداهه‌نویسی بانوان خوشنویس ایران» به همت حوزه هنری استان قزوین و با همکاری مراکز استانی حوزه هنری و انجمن خوشنویسان برگزار شد.

او گفت: در حاشیه برگزاری جشنواره، استاد «محمود رهبران» خوشنویس برجسته جهان اسلام از این رویداد هنری بازدید کرد.
این هنرمند یزدی به رشد و پیشرفت چشمگیر بانوان در عرصه خوشنویسی اشاره کرد و گفت: پس از انقلاب اتفاقات بسیار خوبی در زمینه رشد و ارتقاء خوشنویسی در بین بانوان صورت گرفته است که با قبل از آن قابل مقایسه نیست.

 سالکی بر تداوم برگزاری این گونه رویداد‌های خوشنویسی تأکید کرد و گفت: این جشنواره‌ها موجب افزایش انگیزه هنرمندان می‌شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر