گازرسانی به ۷ روستای دورافتاده بابل در دهه فجر + فیلم

۷ روستای دورافتاده در بخش بندپی شرقی دهه فجر امسال از نعمت گاز بهره مند می‌شوند.

قاسم عزیززاده گرجی، فرماندار ویژه شهرستان بابل گفت: ۸۰ طرح عمرانی با اعتبار ۹۰۰ میلیارد تومان دهه فجر امسال در این شهرستان بهره برداری و عملیات اجرایی ۵ طرح با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیز آغاز می‌شود.

او افزود: گازرسانی به ۷ روستا در بخش بندپی شرقی مانند روستا‌های سرچی‌کلا، لمسوکلا، واش سرا، نفتی‌کلا، افتتاح چند طرح هادی روستایی و آبرسانی به برخی مناطق از مهمترین طرح‌هایی است که دهه فجر امسال در این شهرستان بهره برداری خواهد شد.

فرماندار بابل ادامه داد: بیش از هزار برنامه فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزش با هدف اتحاد وانسجام بخشی و همراهی مردم دهه فجر امسال برگزار می‌شود.

عزیززاده گرجی گفت: برای نخستین‌بار شورای مدیران پس از انقلاب با هدف استفاده از تجربیات آنان و قدردانی از افرادی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثری داشتند برگزار خواهد شد.

نوید بخش زندگی
سعید فیروزجائی یکی از اهالی ۷ روستایی که اکنون از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند، گفت: گازرسانی به این روستا‌ها با توجه به کوهستانی و دور بودن از شبکه اصلی گاز کار دشواری بود که با تلاش شرکت گاز بالاخره به ثمر رسید.

او افزود: اهالی این روستا‌ها پیش از این در فصل زمستان مجبور بودند ساعت‌ها مسافت صد کیلومتری را در جاده‌های صعب‌العبور برای تهیه کپسول گاز طی کنند.

فیروزجایی ادامه داد: برخی از افراد به دلیل نبود گاز و امکانات مناسب از این روستا‌ها به شهر‌ها مهاجرت می‌کردند که اکنون با گازرسانی به این روستا‌ها ماندگاری این افراد در روستا تضمین می‌شود.

کربلایی حجت یکی دیگر از اهالی این روستا گفت: خوشحالم که در زمان حیات خود شاهد گازرسانی به روستا و استفاده از این نعمت شده ام.

او افزود: در همین چند روز قبل که برف سنگینی بارید با مشکلات بسیار مجبور شدیم فرآورده‌های نفتی برای گرم کردن منازل تهیه کنیم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: