مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام خبر داد

تردد بیش از ۵ میلیون مسافر از مرز مهران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: پنج میلیون و ۵۷ هزار و ۶۶۴ مسافر ایرانی و خارجی از اول فروردین تا پایان دی ماه سال جاری از مرز بین المللی مهران تردد کرده اند.

سید زاهدین چشمه خاور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام با اشاره به میزان تردد مسافر از پایانه مرزی مهران در سال جاری گفت: پنج میلیون و ۵۷ هزار و ۶۶۴ مسافر ایرانی و خارجی از اول فروردین تا پایان دی امسال از مرز بین المللی مهران تردد کرده اند.

وی ادامه داد: زائران ایرانی ورودی مرز مهران ۲ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۶۰۹ نفر و خروجی‌ها از این مرز نیز ۲ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۶۲ نفر بوده است.

وی بیان کرد: این بازه زمانی تعداد پنج میلیون و ۵۱۸ هزار و ۷۱ نفر زائر تبعه ایرانی از مرز مهران ورود یا خروج داشته اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام افزود: همچنین در مدت یاد شده ۶۳۳ هزار و ۵۹۳ نفر اتباع خارجی از طریق مرز مهران تردد کرده اند که از این تعداد ۳۱۵ هزار و ۹۴۳ نفر به کشور ورود و ۳۱۷ هزار و ۶۵۰ نفر نیز از مرز مهران خارج شده اند.

وی با اشاره به میزان تردد مسافر در بازه زمانی ماه گذشته (دی ماه) گفت: این مدت ۱۸۵ هزار و ۶۸۳ نفر از مرز مهران تردد کرده اند که از این میزان ۱۵۹ هزار و ۹۳۰ نفر ایرانی و ۲۵ هزار و ۷۵۳ نفر نیز مربوط به اتباع خارجی بوده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه ترانزیت خروجی کالا از پایانه مرزی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مهران در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۸ درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: این مدت (ابتدای سال تا پایان دی ماه) ۹۰ هزار و ۹۳۹ تن کالا از پایانه شهید سلیمانی ترانزیت شده که ۶۹ هزار و ۴۶۴ تن به صورت تخلیه در مرز و ۲۱ هزار و ۴۷۵ تن بصورت ترانزیت صادراتی (حمل یکسره) خارج شده است.

وی با بیان اینکه این میزان ترانزیت خروجی و تخلیه در مرز توسط چهار هزار و ۱۲۵ دستگاه کامیون انجام شده است، افزود: نسبت به دوره مشابه سال گذشته از لحاظ تخلیه در مرز ۶۴ درصد و از نظر ترانزیت خروجی ۴۸ درصد افزایش داشته است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: