حمله سگ‌های ولگرد به یک‌ زن باردار در حاشیه شهر سنندج

حمله سگ‌های ولگرد به یک زن باردار ۲۷ساله در نایسر سنندج، او را راهی بیمارستان کرد.

جولان و پرسه سگ‌های ولگرد در سطح این شهر و نواحی منفصل شهری این شهرستان معضلی است که در سایه بی‌توجهی و کم‌کاری مدیریت شهری، شهروندان را عاصی کرده است.

 در طول یک‌سال اخیر چندین بار در گزارشات مختلفی این گله‌مندی شهروندان را به گوش مسئولان شهرداری سنندج رسانده و این خواسته مردمی را مطالبه‌گری کرده اما جدا از اینکه هر بار به بهانه هزینه‌بردار بودن عقیم‌سازی سگ‌ها و هزینه نگهداری، از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده‌اند.

البته علاوه‌بر بی‌توجهی مدیریت شهری نسبت به ساماندهی سگ‌های ولگرد در سطح شهر سنندج، مشکل دیگری نیز وجود دارد و آن غذادادن برخی شهروندان به این حیوانات است که از روی ترحم انجام می‌شود که هر دوی آنها به حوادثی تلخ‌ می‌انجامد.

ماجرا از این قرار است که در طول چندین ماه اخیر چندین مورد سگ‌‌گزیدگی در نقاط مختلف شهر اتفاق افتاده است، روز گذشته نیز در ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج، این‌بار سگ‌های ولگرد به یک زن باردار حمله کرده و این شهروند را راهی بیمارستان بعثت کرده است.

کیوان ساعدپناه همسر این بانوی ۲۷ ساله(مهلا مرادی) در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با بیان اینکه سگ‌های ولگرد به همسرم حمله کرده و از ناحیه ران پا آسیب دیده است، گفت: همسرم از شب گذشته در بیمارستان بعثت بستری و عصر امروز ترخیص شد.

وی افزود: پرسنل بیمارستان بلافاصله همسرم را تحت مراقبت قرار داده و واکسن ضدهاری نیز به او تزریق کردند.

این شهروند سنندجی گفت: واقعا از این همه بی‌مسئولیتی متولیان ساماندهی سگ‌های ولگرد به‌شدت گله‌مندیم، امیدواریم این وضعیت سامان پیدا کند.

 این حادثه می‌تواند تلنگر دیگری برای شهردار و اعضای شورای شهر سنندج که این‌روزها به‌جای انجام وظایف خود، دنبال کارهای تبلیغاتی هستند، باشد که نسبت به جان شهروندانمان حساس‌تر شوند و فکری برای رفع معضل سگ‌های ولگرد در سنندج داشته باشند تا بیش از این شاهد این حوادث دلخراش نباشیم.

منیع: تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.