در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

افقِ جدید جشنواره پژواک موضوعی شدن آن است

یک تهیه‌کننده رادیو گفت: امسال به واسطه موضوعی شدن رادیو پژواک افق نویی پیش پای این جشنواره قرار گرفته که باعث تولید آثار فاخری شده است.

مهدی ساعی، داور اولین دوره جشنواره رادیویی پژواک در بخش مردمی و داور دومین دوره جشنواره در بخش جهاد تبیین و هدایت فرهنگی درباره ارزیابی آثار ارسالی گفت: با آثاری که در بخش حرفه‌ای شنیدم مشخصه که امسال به واسطه حضور آثار حرفه‌ای‌تر رقابت سخت و فشرده‌ای ایجاد خواهد شد که کار داوران جشنواره را سخت‌تر می‌کند. امسال به واسطه موضوعی شدن جشنواره افق نویی پیش پای این جشنواره قرار گرفته که این امر باعث تهیه و تولید آثار فاخری شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که شما در امتیاز دهی آثار به چه ملاک‌هایی توجه می‌کنید؟ افزود: به نظر من سوژه یابی در مستند مهم‌ترین رکن تولید آن است. بعد از آن پرداخت مناسب و پژوهش محور بودن برنامه از جمله شاخص‌های داوری و ارزیابی مستند است. مستند، پرده برداری از واقعیت بصورت هنرمندانه است و این پرداخت هنرمندانه رکن مهمی در ساخت مستند است. سال گذشته داور بخش مردمی بودم و آثاری ماندگاری در ذهن دارم، قطعا آثار برتر در ذهن داوران باقی می‌ماند.

مهدی ساعی درباره برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی گفت: چراغ جشنواره در یکسال گذشته بسیار پرفروغتر شده است، کلاس‌های آموزشی در ارتقای سطح سواد مستندسازان نقش مهمی داشته، مستند‌سازی از دیدگاه‌های مختلفی برای تهیه کنندگان مورد بررسی و آموزش قرار گرفته است، انواع مستند و اصول ساخت حرفه‌ای آن‌ها آموزش داده شده و همین امر باعث ارتقای کمی و کیفی آثار شده است.

اختتامیه دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک با هدف شناسایی و معرفی استعداد‌های حوزه مستند ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار