رمضان گرد، ویژه برنامه نوروزی و رمضانی برای اصفهانی‌ها

با توجه به همزمانی نوروز با ماه مبارک رمضان، شهرداری اصفهان ویژه برنامه گردشگری، معنوی و مذهبی را با عنوان "رمضان گرد" برگزار می‌کند.

علیرضا مساح رئیس اداره گردشگری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه برنامه "رمضان گرد" سال گذشته با مشارکت بیش از ۱۵۰۰ نفر از شهروندان با محوریت تخت فولاد برگزار شد گفت: با توجه به استقبال از این طرح، تصمیم گرفته شد "رمضان گرد" امسال با رفع کاستی‌های سال گذشته و به صورت گسترده‌تر برگزار شود.


افزود: این برنامه از پنجم تا دهم فروردین همچنین از چهاردهم تا هفدهم فروردین با بازدید از اماکن تاریخی، مذهبی و بقاع امامزادگان شهر اصفهان برگزار می‌شود.


رئیس اداره گردشگری شهرداری اصفهان با بیان اینکه بقاع امامزادگان جعفر، اسماعیل و هارون ولایت (ع) همچنین مقبره علامه مجلسی میزبان برنامه رمضان گرد است، اضافه کرد: رمضان گرد، شخصیت‌های معنوی را که در این مقبره‌ها به خاک سپرده شده اند، بیشتر برای مردم معرفی و نقش آن‌ها را در تاریخ تشیع و اسلام تبیین می‌کند.


به گفته مساح، برنامه رمضان گرد از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۹ اجرا می‌شود و علاقه مندان به استفاده از این برنامه باید در سایت شهروند تیکت ثبت نام کنند و در زمانی که به آن‌ها اختصاص داده می‌شود در مکان مورد نظر حاضر شوند.

او گفت: شهروندان و مسافران نوروزی برای استفاده از این برنامه باید هزینه پرداخت کنند؛ زیرا در پایان به حاضران افطاری داده خواهد شد که هزینه آن حدود ۸۰ هزار تومان است.


رئیس اداره گردشگری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه مخاطب برنامه رمضان گرد بیشتر شهروندان اصفهانی هستند و اگر مسافران نوروزی هم بخواهند در این برنامه شرکت کنند پذیرای آن‌ها نیز خواهیم بود یادآور شد: برای مشارکت در این برنامه علاقه‌مندان باید هزینه‌ای پرداخت کنند، چون در پایان با افطاری از آن‌ها پذیرایی می‌شود.


 مساح همچنین گفت: در نوروز برای شهروندان اصفهانی چند برنامه ویژه نیز در قالب برنامه نیم رخ تدوین شده که در مکان‌های مذهبی که حدود هزار سال قدمت دارند اجرا می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار