از توقیف سوناتا ۴۰ میلیاردی قاچاق تا انهدام باند سارقان مغازه

مهم‌ترین حوادث ۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز جمعه ۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

سوناتا ۴۰ میلیاردی قاچاق در شهرستان مهر

فرمانده انتظامی مهر از توقیف سواری سوناتا خارجی قاچاق به ارزش ۴۰ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ بهادر رزمجویی گفت: ماموران پلیس آگاهی مهر با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند یک سواری سوناتا قاچاق در منزلی در یکی از محله‌های این شهرستان پارک است که رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او گفت: ماموران سریعا ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند یک سواری سوناتا خارجی قاچاق و فاقد مدارک گمرکی را کشف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان مهر با بیان اینکه مالک در منزل حضور نداشت و تلاش برای شناسایی وی در دستور کار قرار دارد، گفت: برابر نظر کارشناسان مربوطه ارزش این خودرو، ۴۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

۹۰ فقره سرقت در پرونده سارقان

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری اعضای باند ۳ نفره سارقان حرفه‌ای درون خودرو و کشف ۹۰ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی گفت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد درون خودرو در سطح شهرستان شیراز، موضوع شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی کلانتری "۲۵ شریف آباد و پایگاه تجسس" قرار گرفت.

او گفت: ماموران با انجام اقدامات پلیسی موفق شدند در این خصوص ۳ سارق حرفه‌ای که همدست هم بودند را شناسایی و آنان را در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شیراز ضمن اشاره به اینکه متهمان در بازجویی اولیه به ۹۰ فقره سرقت محتویات و قطعات درون خودرو‌ها اقرار کردند، گفت: در بازرسی از انبار متهمان، اموال مسروقه شامل موتورسیکلت، موتورجوش، انواع جعبه ابزار، آچار آلات، زاپاس، باطری و ... کشف شد.

سرهنگ شجاعی با اشاره به اینکه در این خصوص ۵ نفر خریدار اموال مسروقه نیز دستگیر شدند، گفت: متهمان پس از سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

این مقام انتظامی از شهروندانی که محتویات خودرو آنان مورد سرقت قرار گرفته است خواست که جهت پیگیری به پایگاه تجسس پلیس واقع در شیراز- میدان گل سرخ – بلوار شیرودی- طبقه فوقانی کلانتری ۲۰ گلسرخ مراجعه و نسبت به شناسایی اموال مسروقه خود اقدام کنند.

کشف موتورسیکلت ۸ میلیاردی قاچاق در فراشبند

فرمانده انتظامی فراشبند از کشف یک دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق به ارزش ۸ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ کرامت‌اله برومندی گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی هنگام گشت‌زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه موتورسیکلت سنگین مشکوک و آن را با اقدامات فنی و تخصصی توقیف کردند.

او با بیان اینکه در بررسی‌های تخصصی مشخص شد که موتورسیکلت مورد نظر فاقد مدارک قانونی و قاچاق می‌باشد، گفت: راکب برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

فرمانده انتظامی فراشبند با بیان اینکه کارشناسان ارزش موتورسیکلت قاچاق مکشوفه را ۸ میلیارد برآورد کردند، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مجرمانه و مشکوک به قاچاق مراتب را در اسرع وقت از طریق تماس با تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

واژگونی پژو با یک کشته و ۴ مجروح

رئیس پلیس راه شمال استان گفت: در پی واژگونی سواری پژو در محور مواصلاتی "ایزدخواست-آباده"، یک نفر فوت و ۴ سرنشین آن نیز مجروح شدند.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف منجر به فوت در محور مواصلاتی "ایزدخواست-آباده"، بلافاصله ماموران پلیس‌راه به همراه عوامل امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند.

او گفت: در بررسی صورت گرفته مشخص شد یک سواری پژو ۴۰۵ حامل ۵ سرنشین به دلیل عدم توجه به جلو از جاده منحرف و واژگون شده است.

رئیس پلیس راه شمال استان با بیان اینکه در این حادثه یکی از سرنشینان در دم فوت و ۴ نفر دیگر نیز مجروح و روانه بیمارستان شدند، گفت: با رانندگان متخلف و قانون‌گریز که باعث صدمه به خود و دیگران می‌شوند برابر قانون به شدت برخورد خواهد شد.

احشام قاچاق به مرز نرسید

فرمانده انتظامی لامرد از توقیف ۲ دستگاه کامیون حامل ۳۳۹ راس گوسفند قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ مهراب زارع‌پور گفت: روز گذشته ماموران انتظامی لامرد با همکاری کارکنان سپاه حین گشت‌زنی و کنترل محور‌های مواصلاتی به ۲ دستگاه کامیون حامل احشام مشکوک و کامیون‌ها را متوقف کردند.

او گفت: ماموران موفق شدند در بازرسی از این خودرو‌ها ۳۳۹ راس گوسفند قاچاق و فاقد مجوز از دامپزشکی را کشف کنند.

فرمانده انتظامی لامرد با بیان اینکه ارزش احشام مکشوفه برابر نظر کارشناسان ۱۷ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در این خصوص هر ۲ راننده با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف موتورسیکلت سرقتی از پارکینگ

جانشین انتظامی شهرستان فسا از کشف یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی در سرکشی از پارکینگ خبر داد.

سرهنگ محمد رضایی گفت: در راستای طرح برخورد با سارقان و کشف اموال مسروقه، افسران پلیس آگاهی در سرکشی از پارکینگ‌ها، تعدادی وسیله نقلیه توقیفی را مورد بررسی قرار دادند.

او گفت: در کارشناسی تخصصی یک دستگاه موتورسیکلت و استعلام از سامانه پلیس مشخص شد شماره پلاک و شماره بدنه آن جعلی و سابقه سرقت از شهرستان داراب دارد.

این مقام انتظامی از تحویل موتورسیکلت به مالباخته اشاره کرد و گفت: پیگیری پلیس جهت دستگیری سارق ادامه دارد.

انهدام باند سارقان مغازه در شیراز

رئیس پلیس آگاهی استان فارس از دستگیری اعضای باند ۵ نفره سارقان مغازه و کشف ۳۰ فقره سرقت در شیراز خبر داد.

سرهنگ کاووس حبیبی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت مغازه و باغات شهری در سطح شهر شیراز، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس آگاهی قرار گرفت.

او گفت: کارآگاهان با جمع آوری سرنخ‌های موجود و با انجام روش‌های نوین علمی، اعضای این باند سارقان را شناسایی و با هماهنگی قضائی در عملیاتی غافلگیرانه هر ۳ نفر را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

سرهنگ حبیبی گفت: سارقان پس از مواجهه با ادله و مستندات پلیس چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند و به ۳۰ فقره سرقت مغازه و باغ شهری در نقاط مختلف شهر شیراز اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان گفت: در بازرسی از مخفیگاه سارقان مقادیری اموال مسروقه تعدادی کلید، قیچی و دیلم که در سرقت‌ها از آن‌ها استفاده می‌کردند، کشف شد.

این مقام انتظامی تاکید کرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد سارقان اموال مسروقه را به ۲ نفر مالخر فروخته اند که با اقدامات تخصصی مالخران نیز شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ حبیبی با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی، از شهروندان خواست: مراقبت‌های لازم در خصوص پیشگیری از سرقت مغازه و باغات شهری را به عمل آورده و هنگام بستن مغازه در هر ساعت شبانه روز درب‌های برقی را با استفاده از قفل‌های محکم قفل نموده تا مورد دستبرد سارقان قرار نگیرند.

کشف یک دستگاه گنج یاب قاچاق دراقلید

جانشین فرمانده انتظامی اقلید از کشف یک دستگاه گنج یاب قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ عباس ظهیری گفت: ماموران پاسگاه انتظامی حسن آباد حین گشت‌زنی و کنترل محور‌های مواصلاتی به یک خودرو کوئیک مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او با بیان اینکه ماموران در بازرسی از این خودرو، یک دستگاه فلزیاب قاچاق کشف و راننده به مرجع قضائی معرفی شد، گفت: ارزش اموال کشف شده برابر نظر کارشناسان یک میلیارد ریال برآورد شده است.

سرقت موتو سیکلت در جویم و کشف در زرین دشت

فرمانده انتظامی زرین‌دشت از کشف یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حمیدرضا صالحی فرد گفت: ماموران پلیس آگاهی زرین‌دشت حین گشت زنی هدفمند در سطح شهر به یک دستگاه موتور سیکلت هوندا مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ صالحی‌فرد با بیان اینکه در استعلام از سامانه پلیس مشخص شد که موتورسیکلت مسروقه و سابقه سرقت از "جویم" از توابع لارستان دارد، گفت: راکب دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

دستگیری ۲ سارق و کشف احشام سرقتی در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان از دستگیری ۲ سارق و کشف ۳۴ راس احشام مسروقه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدمحمد یوسفی گفت: در پی تشدید اقدامات پیشگیرانه، اجرایی کردن راهکار‌های قرارگاه مبارزه با سرقت و همچنین کنترل مجرمان، طرح مبارزه با سرقت در این شهرستان به مرحله اجرا در آمد.

او گفت: در نتیجه اجرای این طرح با انجام اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی، ماموران انتظامی حین گشت‌زنی هدفمند موفق شدند ۲ سارق سابقه‌دار را دستگیر و در بازجویی به سرقت ۳۴ راس گوسفند اقرار کردند.

فرمانده انتظامی لارستان با اشاره به اینکه متهمین به مرجع قضائی معرفی شدند، از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس در رابطه با پیشگیری از سرقت را جدی بگیرند و هرگونه موارد مشکوک را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی دستگیر شد

جانشین انتظامی شهرستان کازرون از دستگیری فردی که اقدام به برداشت ۴۰۰ میلیون ریال از کارت بانکی احدی از شهروندان کرده بود خبر داد.

سرهنگ حسین محمدی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه حدود ۴۰۰ میلیون ریال به صورت غیرمجاز از حساب بانکی من سرقت شده است که بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او گفت: با بررسی‌های پلیسی مشخص شد متهم با استفاده از کارت بانکی و داشتن رمز عبور، طی چندین مرحله و با خرید از فروشگاه‌های مختلف اقدام به برداشت غیرمجاز کرده است.

سرهنگ محمدی گفت: با انجام تحقیقات و اقدامات فنی متهم شناسایی و دستگیر و در مواجه با مدارک و مستندات پلیس فتا به بزه انتسابی اعتراف و عنوان کرد که کارت بانکی را در خیابان پیدا نموده و با اطلاع از رمز اولیه بانک صدور کارت اقدام به خرید کرده‌ام.

جانشین انتظامی کازرون با بیان اینکه متهم روانه دادسرا شد، توصیه کرد: شهروندان به محض دریافت کارت بانکی سریعا نسبت به تغییر رمز عبور اولیه که توسط بانک تعریف می‌شود اقدام و به صورت دوره‌ای رمز خود را تغییر داده تا در زمان مفقودی از سوء استفاده احتمالی جلوگیری به عمل آید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار