وزیر اقتصاد:

افزایش سقف وام بانکی پیگیری می‌شود

خاندوزی با تاکید بر نقش شبکه بانکی در اقتصاد کشور، گفت: افزایش سقف تسهیلات بانکی در نخستین جلسه شورای هماهنگی بانک‌های دولتی پیگیری می‌شود.

 سیداحسان خاندوزی جمعه شب در دیدار با مدیران و کارکنان تابعه وزارت اقتصادی و دارایی گلستان در گرگان همچنین با اشاره به اهمیت دیپلماسی اقتصادی با کشورهای منطقه و همسایه بیان کرد: گلستان اقدامات خوبی را در این عرصه رقم زده که تداوم آن به نتیج مثبتی خواهد انجامید.

وی یادآور شد: برای توسعه کشور نیازمند عظم جدی و جمعی هستم و قاعده و رویه مدیریتی در گلستان و دیگر استان‌ها باید به صورتی پیش برود که سرمایه‌گذار و صنعت‌گران با پدیده سنگ‌اندازی مواجه نشوند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: برخی نهادها دارای املاک و دارایی‌هایی هستند که در زمان فعلی توجیه اقتصادی و استفاده ندارد و به عنوان منابع مالی می‌توان برای تکمیل پروژه‌ها و خدمت به مردم استفاده کرد.

خاندوزی ادامه داد: هرچه استان‌ها در مولدسازی فعال‌تر باشند، پروژه‌های نیمه‎‌کاره آن‌ها با سرعت بیشتری به نتیجه خواهد رسید.

وی اضافه کرد: برخی دستگاه‌ها برای از دست دادن دارایی‌های راکد خود مقاومت می‌کنند که باید این مشکل از بین برود زیرا اجرای مولدسازی به نفع مردم و کشور است.

خاندوزی در خصوص سهم گلستان در پرونده‌های مالیاتی شرکت‌های بزرگ مستقر در استان گفت: این که دفتر شرکت در استان حضور ندارد و مالیات برای استان تخصیص داده نمی‌شود را در دستور کار قرار خواهیم داد و در این خصوص کمک خواهیم کرد.

وی به مدیرکل امور مالیاتی گلستان سه ماه مهلت داد با مشورت رییس سازمان مرکزی نسبت به حل این موضوع برنامه‌ریزی و اقدام کند.

خاندوزی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: برای رفع نقاط حادثه خیز استان و تخصیص بودجه برای پروژه‌ها، تلاش می‌کنیم از ظرفیت‌های قانونی، بودجه مناسبی برای رفع نقاط مورد نظر اختصاص دهیم تا اتفاقات خوبی در این بخش برای این استان رقم بخورد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: موضوع راه‌آهن، منطقه آزاد اینچه‌برون، گمرک گلستان به عنوان یکی از استان‌های مرزی موضوع مهمی است و هرچه دروازه‌های تعامل استان به بیرون کشور باز شود به نقع کشور خواهد بود.

وی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: مهمترین اقدام برای افزایش درآمد ملی و رفاه عمومی، افزایش تولید در کشور است.

خاندوزی اظهار امیدواری کرد: رویه سال ۱۴۰۱ که با عنوان «تسهیل محیط کسب و کار و مجوزهای تولید» آغاز شده بود، در سال جدید کامل و فراگیر را با پوشش حداکثری به پیش برود.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع تامین مالی هم با توجه به این که بخش‌های تولیدی کشور نیازمند تامین مالی هستند، از ابزارها و روش‌های جدید تامین مالی استفاده خواهیم کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: این کار سبب خواهد شد تا با سرعت بیشتری بتوان، حداقل پروژه‌های اساسی و پیشران کشور را به حرکت در آورد.

خاندوزی در ادامه با اشاره به برخی پروژه‌های مهم و اساسی در گلستان افزود: پروژه‌های اصلی سفر دور اول رییس جمهور به این استان که بخشی از آنها همچون علاج‌بخشی خلیج گرگان که درصد پیشرفت خوبی هم دارند و بخش‌های دیگر همچون توسعه فاز جدید نیروگاه علی‌آبادکتول به ارزش ۴۰۰ میلیون یورو به زودی در ماه‌های ابتدایی سال جدید کلید خواهد خورد، سرعت بیشتری پیدا کند.

وی ادامه داد: پروژه توسعه فاز جدید نیروگاه علی‌آبادکتول اکنون آخرین مرحله اجرایی شدن فاز نهایی را سپری می‌کند و تا پایان فروردین ماه جاری، عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: از سوی دیگر تلاش داریم با توجه به هدف‌گذاری انجام شده در حوزه تولیدات کشاورزی و همچنین افزایش سهم تولیدات صنعتی استان، حداقل ۲ پروژه بزرگ مقیاس را از شرکت‌ها، بنیادها، نهادها و آستان‌های بزرگ کشور برای گلستان رقم بزنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۱۹:۵۹ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
با تورمی که شماها ایجاد کردید وام‌ها دو برابر هم که بشه به هیچ کار نمیاد. تمام قیمت‌ها و هزینه ها دوبله شده. تک و توک هم که هنوز دو برابر نشده ،به زودی خواهد شد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۱ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
سلام
خواهشاً به قیمت خودرو برسید. چرا دارید این همه رانت به نفع دلال ها با قیمت کم کارخانه و‌ اختلاف زیاد آن می دهید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۶ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
قرار شد جلوی تورم را بگیرید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۵ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
تو رو خدا قیمت کارخانه خودرو را واقعی کنید تا نه رانت باشه و مصرف کننده واقعی بخره و مازاد آن را وام به جوانان بدهید. الان یه با
اداری شده خودرو و کسی هست کارت چند نفر خریده و خودرو داره
Iran (Islamic Republic of)
تویوتایی که پراید شد!
۲۰:۰۰ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
انوقت کار و کاسبی خیلی ها در وزارتخانه و بورس و شاید حتی در مجلس کساد میشه !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۶ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
حساب وکالتی خودرو برای مادران رو تمدید کنید
Iran (Islamic Republic of)
خلایق هر چی لایق
۱۳:۵۶ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
حساب وکالتی باید تا ظهور حضرت مهدی باز باشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۲ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
وامی که بعدا در دادن سودش بمونی فایده نداره
وام زمانی خوب می بود که بانک ها سود نمی گرفتن و اصل پول برگشت میکرد این قانون اسلام است که اگر یک درصد سود ازت سود بگیرند مشکل داره اگر ما مدعی اسلام واقعی هستیم و به چیزهای جزئی گیر میدهیم این مشکل را حل کنیم که دست خودمان است وام بده سود نگیر چون همین سود میشه ربا
بعضی ها حیله شرعی یه کار میبرند سود نیست کارمزده خوب کارمزد را مشخص کن نه اینکه یک میلون وام میدهی ۱۵۰۰ میگیری اگر دیرکرد داشته باشه به ۱۰ میلیون هم میرسه

اگر در کشوری چنین چیزی رواج باشه که متاسفانه در کشور ما رواج داره اون موقع فاتحه همه خونده میشه چون ربا مستقیما جنگ با خداست