روزانه بیش از ۱۰ هزار مسافر نوروزی از تالاب بین‌المللی شادگان دیدن می‌کنند

فرماندار شادگان گفت: روزانه بیش از ۱۰ هزار نفر از جاذبه‌های تالاب بین‌المللی شادگان، سایت گردشگری و دیگر ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان دیدن می‌کنند.

جمال صالح‌زاده فرماندار شادگان گفت: این تعداد افراد شامل گردشگران، کاروان‌های راهیان نور، میهمانان داخلی و خارجی بوده و در روز‌های آتی بر تعداد بازدیدکنندگان از این تالاب افزوده می‌شود.

او افزود: برای تامین فضای مناسب استراحت گردشگران ۳۰ آلاچیق در تالاب شادگان و ۱۰ آلاچیق در روستای صراخیه تهیه و نصب شده است.

فرماندار شادگان گفت: در ایام تعطیلات نوروز امسال بیش از ۱۰۰ فروند قایق تفریحی به گردشگران و میهمانان نوروزی برای بازدید از جاذبه‌های تالاب شادگان خدمات ارایه می‌کنند.

آقای صالح‌زاده می‌گوید: حضور بیش از انتظار گردشگران در تالاب بین المللی شادگان و روستای صراخیه نتیجه درایت و اهتمام دولت به تامین زیر ساخت‌های گردشگری در این روستا است.

او افزود: چشم انداز زیبای روستای صراخیه برای گردشگران از جذابیت خاصی برخوردار است و پوشش گیاهی تالاب، نیزارها، بلم‌هایی که در بین خانه‌ها و روستای صراخیه می‌چرخند و بافت سنتی این روستا همواره نظر گردشگران را به خود جلب کرده است.

فرماندار شادگان گفت: نمایشگاهی از صنایع دستی و سوغات شهرستان در محل ورودی اسکله برپا شده است تا معرف ظرفیت و محصولات شادگان باشد ضمن اینکه روزانه شرایط برای بهبود وضعیت رصد می‌شود تا ضمن ارائه خدمات بهتر به میهمانان نوروزی زمینه رونق اشتغال و معیشت در شهرستان فراهم شود.

تالاب بین‌المللی شادگان با بیش از ۵۰۰ هزار هکتار وسعت در جنوب خوزستان قرار دارد که بزرگ‌ترین تالاب ثبت شده کشور در فهرست تالاب‌های بین المللی است.

این تالاب از طریق خور‌های متعدد به خلیج‌فارس متصل می‌شود که با آب شیرین، لب‌شور و آب‌شور، محیطی مناسب برای زیست انواع آبزیان، پرندگان، جوندگان و حیوانات اهلی و وحشی است.

تالاب شادگان به دلیل هوای معتدل در فصل زمستان محل زیست بیش از ۱۱۰ گونه گیاهی، ۱۷۴ گونه پرنده بومی و مهاجر شامل گیلانشاه و اردک مرمری، ۳۶ گونه پستاندار، سه گونه دوزیست و ۹ گونه خزنده است.
تالاب بین‌المللی شادگان از شمال به شادگان، از جنوب به رودخانه بهمنشیر و از سمت غرب به جاده دارخوین، آبادان و آب‌های خورموسی محدود می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۰ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
تالابها و مرداب‌ها قاتلان آبهای شیرین کشورند کاش در جا و زمینهای اینهمه تالاب و مرداب مردمان بومی کشاورزی میکردند و سود هنگفتی نصیب خودشان و کشورمان میشد ریخته شدن آبهای شیرین در تالاب و مرداب اسراف بزرگی است زیست جانوران میتواند در کنار دریاها هم باشد نه در تالاب هور العظیم که عراق خشکش کرد و...
آخرین اخبار