تغییرات جوی استان اردبیل در پنج روز آینده

بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می دهد در پنج روز آینده استان اردبیل دستخوش تغییرات جوی قرار خواهد گرفت.

اداره کل هواشناسی استان اردبیل تا ظهر روز سه‌شنبه (هشتم فروردین) فعالیت سامانه بارشی ، بارش باران اغلب بصورت رگبار باران توام با رعد و برق و تندبادهای موقتی را پیش‌بینی کرده است.

عمده فعالیت این سامانه در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل است و در این مناطق آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست ، بارش در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.

از اواخر روز سه‌شنبه تا ظهر روز پنجشنبه ضمن افزایش دمای هوا وزش باد جنوبی تند تا نسبتا شدید بویژه در روز چهارشنبه (۹ فروردین) را شاهد خواهیم بود.

از بعد از ظهر پنجشنبه هفته جاری سامانه بارشی نسبتا فعال دیگری استان اردبیل را تحت تاثیر قرار خواهد داد ، فعالیت این سامانه تا یکشنبه هفته آینده تداوم داشته و ضمن کاهش محسوس دما ، بارش باران بیشتر مناطق استان اردبیل را فرا می‌گیرد.

هواشناسی استان اردبیل با توجه به پیش‌بینی فوق بر رعایت توصیه‌های صادر شده در هشدار هواشناسی سطح زرد تاکید کرده است.

احتیاط در انجام عملیات عمرانی و ساختمانی در فضای باز ، تقویت یا محافظت از سازه‌های موقتی و آسیب‌پذیر در برابر باد ، مدیریت مصرف حامل‌های انرژی ، تنظیم دمای گلخانه‌ها ، مرغداری‌ها و سوله‌های صنعتی ، احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای و مجهز کردن خودرو به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی ، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات استان و توجه به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی از تاکیدات مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان اردبیل است.

اردبیل و شهرستان‌های این استان از شرایط هوایی و اقلیمی متغیری برخوردار هستند و مشاهده جلوه‌هایی از هوای فصول گوناگون در یک دوره زمانی کوتاه از جاذبه‌های طبیعی برای گردشگران علاقه‌مند در این استان است.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار