روایت بانوی مددجوی سیستانی که نان‌آور خانه شد

محبوبه کیخا، بانوی مددجوی سیستانی است که پس از تصادف و معلولیت همسرش، آستین همت را بالا زد و نان‌آور خانه شد.

کیخا  بیان کرد: همسرم در اثر یک تصادف، از ناحیه دست دچار معلولیت و از کار افتادگی شد؛ پس از این حادثه، اوضاع زندگی خیلی سخت شد، اما تسلیم نشدم و تصمیم گرفتم روی پای خودم بایستم.

بانوی مددجوی سیستانی افزود: در اولین قدم، به کمیته امداد مراجعه کردم و درخواست تسهیلات اشتغال دادم تا بتوانم با کمک آن و هنر پخت نان و کلوچه محلی که از نوجوانی فراگرفته بودم، کسب درآمد کنم.

وی اظهار کرد: با وام کمیته امداد توانستم یک نانوایی کوچک راه‌اندازی کنم که در آن علاوه بر نان سنتی، کلوچه محلی و بورک نیز می‌پزم و بحمدالله حتی از سایر استان‌ها نیز سفارش می‌گیرم.

کیخا بیان کرد: امروز با درآمدی که از همین نانوایی بدست می‌آورم، قسط وام، کرایه خانه و مخارج ۵ فرزندم را تامین می‌کنم و علاوه بر آن، سه شاگرد دارم که هر سه تحت پوشش کمیته امداد هستند.

وی گفت: پخت نان، کار آسان و بدون زحمتی نیست، اما خیلی راضی هستم و خدا را شاکرم، چون نان بازوی خودم را می‌خورم و از طرفی، وقتی نان و کلوچه خوب تحویل مشتری می‌دهم و آنان در حق ما دعا می‌کنند، خستگی کار از تن ما می‌رود.

بانوی مددجوی سیستانی افزود: توصیه من به افرادی که مثل خودم در مضیقه مالی هستند، این است که تسلیم نشوند و شعار «خواستن، توانستن است» را باور کنند، چون اگر همت کنیم، حتماً راهی پیدا می‌شود.

وی گفت: از مسئولان کمیته امداد، چه واحد اشتغال و چه مددکاران و صندوق امداد ولایت سپاسگزاری می‌کنم که هر وقت مراجعه کردم، بخوبی راهنمایی کردند و تا الان کوتاهی نبوده است.

کیخا اظهار کرد: تنها درخواستی که از مسئولین استان دارم این است که در خصوص تامین آرد ما را حمایت کنند، چون در مضیقه هستیم و مجبوریم آرد را با قیمت بالا از بازار آزاد خریداری کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار