کلانتری:

زیرساخت‌های گردشگری زیارتی سومین حرم اهل بیت (ع) تقویت شود

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) در دیدار نوروزی که میزبان مدیریت شهری شیراز بود، گفت: باید زیرساخت‌های گردشگری زیارتی سومین حرم اهل بیت (ع) تقویت شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری در دیدار نوروزی که میزبان مدیریت شهری این کلان‌شهر در حرم حضرت احمدبن موسی (ع) بود، گفت: از فرصت مسؤولیت باید در خدمت به بندگان خدا بهترین استفاده را برد.

به گفته تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع)؛ خدمت به بندگان خدا، توفیقی است که باید قدر آن موقعیت را دانست که درباره این توفیق سخنانی را از قرآن و منابع معتبر دینی ذکر کرد.

او با بیان اینکه این موقعیت‌ها موقتی است، گفت: همین خدمتگزاری‌ها، بازکردن گره‌ها و استحکام معنوی کار است که ارزش آن را ماندگار می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کلانتری که در دیدار رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، قائم‌مقام، معاونین و مدیران شهرداری شیراز سخن می‌گفت، استحکام معنوی کار را همانند پیوست فرهنگی دانست که باید به آن توجه شود.

او گفت: باید زیرساخت‌های گردشگری زیارتی سومین حرم اهل بیت (ع) تقویت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز با تبریک تقارن بهار طبیعت و قرآن گفت: مسوولیت حجت‌الاسلام والمسلمین کلانتری به‌عنوان عالمی دینی در این نقطه مقدس و نورانی را نعمت و جای افتخار دانست.

مهدی طاهری به عنوانی که رهبر معظم انقلاب در نام‌گذاری امسال تعیین فرموده‌اند، اشاره کرد و گفت: فرمایشات معظم له منشأ مادی ندارد و اعتقاد ما این است که به ثمر رسانیدن شعائر بخشی از شعائرالله است.

او ابراز امیدواری کرد: هر شخصی در هر مقام و جایگاهی، با خدمت و تلاش در راستای تحقق شعار سال و عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گام بردارد.

شهردار شیراز نیز در این دیدار با بیان اینکه تا امروز جمعیت زیادی وارد این کلان‌شهر شده که خدمت‌رسانی به طور شایسته در حال انجام است، اظهار کرد: سه هزار نفر از کارکنان شهرداری به‌صورت شبانه‌روز در حالت آماده‌باش مشغول خدمت به زائران سومین حرم اهل‌بیت (ع)، گردشگران و میهمانان نوروزی هستند.

محمدحسن اسدی با اشاره به ایام بارانی نوروز گفت: همه مسافرانی که در چادر اسکان داشتند، به مکان‌های سرپوشیده نظیر مساجد و حسینیه‌ها و سالن‌های ورزشی منتقل شدند.

او به موکب‌ها و ایستگاه‌های افطاری ساده آسمانی که مورد استقبال روزه‌داران و میهمانان نوروزی واقع شده است، نیز اشاره و عنوان کرد: هر شب ۱۱ هزار افطاری آسمانی در ۱۱منطقه شهرداری شیراز توزیع می‌شود.

به گفته این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز؛ ستاد اجرایی خدمات سفر شهرداری، اقامتگاه‌های نوروزی باغ جنت، زیباشهر و سعدیه و موکب‌های افطاری آسمانی مورد بازدید مسوولین استانی و شهری قرار گرفته و ارزیابی از زائرین و گردشگران نیز قرار صورت گرفته و در حال انجام است.

شهردار شیراز زیبایی و پاکیزگی را از ویژگی‌های برجسته این کلان‌شهر دانست که میهمانان نوروزی از آن تمجید می‌کنند.

جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز از دیگر محور‌های سخنان اسدی بود که در آن پروژه‌های مختلفی نظیر عمرانی، خدماتی، فرهنگی، محرومیت‌زدایی، اجتماعی، ورزشی و تفریحی در هفت مرحله به افتتاح و بهره‌برداری رسید و یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد.

نخستین بازدید میدانی از پروژه‌های کلان عمرانی در سال جاری پایان‌بخش سخنان این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز بود که او در این دیدار چهار پروژه کلان تقاطع غیرهمسطح نواب صفوی-احمدبن موسی (ع)، بزرگراه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، زیرگذر گویم و ۵۵ متری جنوب شهرک حافظ را که از آن بازدید و آخرین وضعیت در حال فعالیت آن بررسی شده بود، تشریح کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار