معاون رئیس جمهورعنوان کرد؛

تقویت بازارچه های مرزی/دولت به دنبال مهار تورم و گرانی است

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: تقویت بازارچه‌های مرزی در استان‌های مرزی یکی از سیاست‌های دولت برای گشایش‌های اقتصادی و رونق در این زمینه است.

سیدمحمد حسینی ظهر جمعه در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه ارومیه توافق رؤسای جمهور ایران و روسیه و ایجاد راه آهن آستارا به رشت را یک ظرفیت بزرگ ترانزیتی در کشور عنوان کرد و گفت: تقویت بازارچه‌های مرزی در استان‌های مرزی یکی دیگر از سیاست‌های دولت برای گشایش‌های اقتصادی و رونق در این زمینه است که آذربایجان غربی نیز نقش بسزایی در این مورد دارد.

وی اظهار کرد: دولت سیزدهم ساماندهی مرزها را به عنوان یک ضرورت در استان‌های مرزی انجام می‌دهد که در این زمینه نیز تفویض اختیارات لازم به استانداران خصوصاً استانداران مرزی انجام شده است که نتایج خوب آن قابل مشاهده می‌باشد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه دولت با تاکید بر شعار رهبر معظم انقلاب برای سال جدید به دنبال مهار تورم و گرانی در جامعه است، افزود: در حوزه‌های مختلف، دولت سعی در تقویت واحدهای تولیدی دارد تا با افزایش تولید از لحاظ کمی و کیفی تورم موجود در جامعه مهار شود.

دحسینی ایجاد وزارت بازرگانی و کنترل قیمت‌ها و نظارت تخصصی بر قیمت‌ها در داخل را یک تصمیم مهم دولت برای مهار تورم دانست و عنوان کرد: ۴۸ طرح بزرگ نفتی و گازی و صنایع بزرگ را دولت شروع کرده است و نتایج آن در آینده‌ای نزدیک مشاهده می‌شود.

وی با بیان اینکه ایران هفت درصد معادن دنیا را دارد و این یک ظرفیت بالقوه مهمی در این زمینه است خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم موضوع معادن در کشور است و یک نهضتی برای اکتشاف ذخایر موجود شروع شده که معادن آذربایجان غربی یکی از این ظرفیت‌های مهم هستند.

حسینی با اشاره به موضوع خودرو و افزایش کمی و کیفی تولید خودرو افزود: در موضوع خودرو دولت تصمیمات خوبی را گرفته و یک طرح دو فوریتی جدید را تقدیم مجلس خواهد کرد تا خودرو را از یک کالای سرمایه‌ای خارج کنیم و بازار آن کنترل شود.

معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت سیزدهم با صادرات نفتی و غیر نفتی و حمایت از مراکز تولیدی راکد و نیمه راکد در صدد رشد و توسعه اقتصادی است گفت: تورم و گرانی در جامعه وجود دارد و دولت با تاکید بر شعار رهبر معظم انقلاب برای سال جاری به دنبال مهار تورم و گرانی در جامعه است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.