تعطیلی ۱۸ مرکز غیرمجاز ارائه دهنده خدمات سلامت در شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر برخورد قاطع با مراکز درمانی متخلف یا غیرمجاز، از تعطیلی ۱۸ مرکز غیرمجاز ارائه دهنده خدمات سلامت در شیراز از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

مهرداد شریفی ضمن تاکید بر نظارت دقیق دستگاه‌های مسئول بر روند ارائه خدمات سلامت در فارس، گفت: بازدید‌های نظارتی به صورت بی وقفه و مداوم از سوی کارشناسان حوزه درمان در حال انجام است.

او با بیان اینکه تمام مکان‌های ارائه دهنده خدمات زیبایی و پزشکی، باید دارای مجوز قانونی و تابلوی معتبر باشند، افزود: همچنین از ابتدای امسال تا کنون، بیش از هزار و ۲۰۰ بازدید نظارتی در حوزه‌های مختلف در مجموعه معاونت درمان دانشگاه انجام شده و در این مدت ۲۳۵ پرونده تخلف به تعزیرات و سازمان نظام پزشکی ارجاع داده شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: استفاده از هرگونه تجهیزات و دستگاه‌های درمانی بدون دریافت مجوز‌های قانونی ممنوع است و هیچ شخصی نمی‌تواند بدون داشتن تخصص و مجوز‌های لازم، از این دستگاه‌ها برای درمان بیماران استفاده کند.

شریفی با اشاره به عوارض جبران‌ناپذیر انجام مداخلات زیبایی و دریافت سایر خدمات درمانی در مراکز غیرمجاز، از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف در ارائه خدمات با سامانه ۱۸۱۹ تماس بگیرند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.