آموزش ۴۰۰ نظامی اوکراینی برای استفاده از تانک‌های آمریکایی

نیویورک تایمز گزارش داد که حدود ۴۰۰ سرباز اوکراینی آموزش روی تانک‌های آمریکایی M ۱ Abrams را در آلمان آغاز کردند.

گارون گارن، سخنگوی پنتاگون، گفت که اولین گروه از سربازان اوکراینی آموزش‌های خود را با تمرکز بر چگونگی عملیات و نگهداری از تانک M۱ آبرامز آمریکایی آغاز کردند. ادعا می‌شود این تانک به عنوان پیشرفته‌ترین تانک جنگی در سراسر جهان شناخته می‌شود. 

به گزارش نیویورک تایمز، نیمی از این گروه آموزش را در جنوب آلمان آغاز کردند، و آموزش آن‌ها که آن را آموزش سلاح‌های ترکیبی نامیدند، شامل تیراندازی با سلاح گرم و یادگیری مهارت‌های پزشکی است که در نهایت به تمرینات بزرگتر تبدیل می‌شود که در آن گروه‌های نظامی به اندازه گردان در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. نیویورک تایمز می‌گوید که بقیه اعضای گروه در مورد تعمیر و نگهداری تانک‌ها و نحوه سوخت رسانی به آن‌ها آموزش دیده اند.

پیش از این، مشخص نبود که تمرینات اوکراینی روی آبرامز چه زمانی آغاز می‌شود. در ابتدا، آمریکا گفته بود که تانک‌های آبرامز وعده داده شده تا سال ۲۰۲۴ به اوکراین ارسال نخواهد شد. اما در هفته‌های گذشته جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا قول داد که ۳۱ تانک M۱ آبرامز را به اوکراین تحویل دهد. در همین راستا آلمانی‌ها نیز در مورد انتقال تانک‌های لئوپارد ۲ به اوکراین توافق کردند. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۰۶ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
به اینا نباید گفت سرباز چون کلمه مقدس سرباز رو لکه دار میکنن باید گفت مزدور آمریکا
آخرین اخبار