نبرد چند روزه والیبال کشور برای قهرمانی در بازی‌های آسیایی

تیم ملی والیبال ایران از ۲۸ شهریور ماه راهی هانگژوی چین خواهد شد تا در ۸ روز برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در بازی‌های آسیایی تلاش کند.

به نقل از سایت فدراسیون والیبال، نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی به میزبانی شهر هانگژو چین که به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر برگزار می‌شود، در بخش والیبال مردان از ۲۸ شهریور تا ۴ مهر ماه ۱۴۰۲ انجام خواهد شد.

بنابر اعلام شورای المپیک آسیا، مرحله مقدماتی والیبال سالنی مردان در بازی‌های آسیایی هانگژو از روز سه‌شنبه ۲۸ تا پنج‌شنبه ۳۰ شهریور ادامه دارد و دو تیم برتر هر گروه به مرحله دوم صعود خواهند کرد.

روز جمعه ۳۱ شهریور مرحله دوم به صورت گروهی برگزار می‌شود به این شکل که دو تیم اول گروه A و H، دو تیم اول B و G، دو تیم اول C و F، دو تیم اول D و E هر کدام در یک گروه به مصاف هم می‌روند. به این ترتیب در مرحله دوم مجموعا ۱۶ تیم با هم به رقابت می‌پردازند.

روز شنبه اول مهر ماه تیم‌ها استراحت دارند و مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو در این روز برگزار می‌شود.

یک‌شنبه دوم مهرماه مرحله دوم با برگزاری چند دیدار به پایان می‌رسد و تیم‌های اول هر گروه روز دوشنبه ۳ مهر در مسابقه نیمه نهایی برابر هم قرار خواهند گرفت.

دیدار‌های رده‌بندی و فینال این مسابقات روز سه‌شنبه چهارم مهرماه برگزار می‌شود تا قهرمان این دوره از مسابقات مشخص شود. تیم ملی والیبال ایران که دوره گذشته موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است در این دوره برای دفاع از این عنوان تلاش خواهد کرد.

بازی‌های آسیایی هانگژو بر اساس آخرین قوانین و مقررات FIVB برگزار می‌شود و یکی از رقابت‌های تاثیرگذار در رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال است به همین دلیل این مسابقات در سال ۱۴۰۲ که سال برگزاری بازی‌های انتخابی المپیک هم هست، از اهمیت خاصی برخوردار است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار