اختصاص اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای ۳ فرودگاه مازندران

استاندار مازندران از اختصاص اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای ۳ فرودگاه استان خبر داد.

سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در نشست با کمیته گردشگری هیات اندیشه ورز استان با بیان اینکه اعتلای اقتصاد گردشگری در دستور کار جدی استان قرار دارد، گفت: ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در دولت سیزدهم به سه فرودگاه استان اختصاص داده شده که از جمله زیرساخت‌های مهم برای توسعه صنعت توریسم است. ‎

او با عنوان اینکه مازندران استانی است که برغم همه استعداد‌ها و ظرفیت ها؛ در موضوع گردشگری و استاندارد‌های بین المللی این حوزه در نقطه شروع قرار دارد، افزود: باید خروجی و بسته کاملی از کمیته گردشگری هیئت اندیشه ورز در راستای راهبری گردشگری تهیه و تدوین شود.

حسینی پور گفت: باید‌ها و نباید‌های گردشگری استان باید بصورت دقیق بررسی شود. در منظومه گردشگری مازندران باید دریا، جنگل، دشت و کوه توامان دیده شود، چرا که از جمله فرصت‌های طلایی این استان است و فرصتی که خداوند به مردم این استان داده است باید احیا شود.

او افزود: آنچه که امروز به شدت مورد نیاز ماست ارائه راهکار‌های عملیاتی و گشودن گره‌های حوزه گردشگری و سرمایه گذاری در این بخش است. مجموعه میانکاله و باغ عباس آباد که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، از جمله فرصت‌های بی نظیر گردشگری این استان است و مازندران دارای قابلیت‌های فراوان بیشماری برای اعتلای صنعت توریسم است.

حسینی پور گفت: خروجی تلاش‌های کمیته گردشگری هیئت اندیشه ورز استان باید به صورت عملیاتی اجرایی شود، به همین منظور طرح جامع گردشگری استان می‌بایست تدوین شود و هیئت اندیشه ورز مسائل گردشگری استان را باید رصد و نوآوری‌های لازم را ایجاد کند تا هر شش ماه شاهد خروجی‌های مورد نظر باشیم.

او با بیان اینکه فرودگاه، ریل و جاده یکی از زیرساخت‌های اصلی گردشگری است، افزود: خط جدید فرودگاه رامسر هفته گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شده است.

حسینی پور گفت: احداث ریل گردشگری از شرق به غرب استان در مرحله مطالعه سرمایه گذاران قرار دارد و در تلاش برای اجرای سازوکار‌های اصلی گردشگری استان هستیم.

استاندار مازندران افزود: حسب توافقاتی که با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) انجام گرفته است، برای آسفالت و زیرسازی ۱۲۰۰ کیلومترجاده روستایی اعتبار لازم مصوب شد تا زیرساخت‌های گردشگری را توسعه بخشیم و زنجیره ارزش گردشگری را فعال کنیم که نیازمند نقش آفرینی همه اثرگذاران در این بخش است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار