مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری اردبیل مطرح کرد؛

استان اردبیل دارنده رتبه اول کشوری صندوق پژوهش و فناوری

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان اردبیل از کسب رتبه اول کشوری صندوق پژوهش و فناوری استان اردبیل در سال جدید خبر داد.

مهدی رنجبر مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان اردبیل از کسب رتبه اول کشوری صندوق پژوهش و فناوری استان اردبیل در سال جدید خبر داد گفت: ارائه ضمانت نامه‌های بانکی این صندوق به شرکت‌های دانش بنیان با ۲ درصد ودیعه انجام می‌شود.
او با اشاره به اینکه صندوق نوآوری کشور در استان‌ها با رصد فعالیت‌های صندوق‌های استانی میزان خدمات دهی آن‌ها را به شرکت‌های دانش بنیان ارزیابی می‌کند، افزود: بر این اساس صندوق پژوهش و فناوری استان اردبیل موفق به کسب رتبه یک کشور بر اساس ضریب نفوذ خدمات دهی به شرکت‌های دانش بنیان استان در سال ۱۴۰۲ شده است.

او افزود: در سطح استان اردبیل ۳۹ شرکت دانش بنیان فعال است که صندوق پژوهش و فناوری استان به ۳۵ شرکت دانش بنیان، خدماتی در قالب پرداخت تسهیلات و ارائه ضمانت نامه‌های مربوط به پیمان‌های دولتی با ۲ درصد ودیعه بوده و برای شرکت‌های فن‌آورانه مبلغ ودیعه ۵ الی ۱۰ درصد می‌باشد.

رنجبر با بیان اینکه تفاوت بین بانک‌ها و صندوق پژوهش و فناوری در ارائه ضمانت نامه‌های بانکی ۸  درصد است، بیان کرد: برای شرکت‌های دانش بنیان متناسب با ظرفیت تولید و تعداد کارکنان و نیاز شرکت و رتبه آن‌ها تسهیلات با سود ۴ الی ۱۵ درصد پرداخت می‌کنیم.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان ادامه داد: سرمایه ثبتی صندوق پژوهش و فناوری استان اردبیل ده میلیارد تومان است که ۳۴ درصد از آن آورده بخش دولتی و ۶۶ درصد مابقی نیز آورده بخش خصوصی می‌باشد. این مقام مسئول در استان اظهار کرد: صندوق پژوهش و فناوری استان اردبیل در حوزه‌های پژوهش، فن‌آوری و اقتصاد دانش بنیان فعالیت می‌کند و در خرداد ۱۴۰۰ بعنوان شصتمین صندوق کشور تأسیس شد.

رنجبر با بیان اینکه در سطح کشور سی‌امین استان بودیم و آغاز رسمی فعالیت صندوق در شهریور ۱۴۰۰ بود، اظهار کرد: در بیست ماه فعالیت منتهی به اردیبهشت ۱۴۰۲ توانسته ایم ۳۰۱ خدمات با مبلغ ۹۵ میلیارد تومان به شرکت‌های دانش بنیان استان اردبیل ارائه دهیم.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان تصریح کرد: اعتبارات پرداخت شده از محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری است و صرفاٌ برای شرکت‌های دانش بنیان پرداخت می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.