اذعان یک مقام بین المللی در دلیجان

ابتکار جمهوری اسلامی در احداث خانه هلال در دنیا بی‌نظیر است

رئیس نمایندگی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران گفت: احداث خانه‌های هلال، جذاب‌ترین ابتکار هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس نمایندگی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران: خانه‌های هلال جذاب‌ترین ابتکار هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بوده که در دنیا بی‌نظیر است.

رئیس نمایندگی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران با همراهی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از ظرفیت‌های جمعیت هلال احمر شهرستان دلیجان بازدید کرد.

این هیئت ابتدا از مرکز فیزیوتراپی بقیه الله جمعیت هلال احمر شهرستان دلیجان بازدید و از نزدیک تجهیزات مورد استفاده در این مرکز را بررسی کردند.

رئیس نمایندگی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران خانه‌های هلال را الگویی بی‌نظیر برای دنیا دانست که می‌توان آن را در مقیاس جهانی انجام داد.

عطا مرتضی محمد دورانی افزود: رسانه‌های بین‌المللی می‌خواهند بدانند که این خانه‌های هلال چه کارایی دارند.

نماینده فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ گفت: چنین موضوعی در سایر کشور‌های دنیا به شکل نظری مطرح شده، اما اینجا در جمهوری اسلامی ایران این ابتکار مدتهاست به شکل عملی اجرا شده است.

عطا مرتضی محمد دورانی تأکید کرد: در این بازدید‌ها اخبار، عکس‌ها و مدیا‌های این طرح را جمع آوری و به عنوان الگویی مناسب در اختیار سایر کشور‌ها قرار می‌دهیم.

او عنوان کرد: احداث خانه‌های هلال کار بزرگی است که دقیقاً در راستای جواب مؤثر و مثبت به تغییرات اقلیمی، افزایش تاب‌آوری جوامع و مسائلی از این دست که تمرکز اصلی فدراسیون صلیب سرخ و هلال احمر بر روی آن می‌باشد، انجام شده است.

شهرجردی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمراستان مرکزی گفت: استان مرکزی به رکورد تأسیس خانه هلال در کشور دست یافته است به طوری که در ۶ ماه گذشته از ۱۲۰۰ روستای استان مرکزی توانستیم ظرف کمتر از سه ماه تعداد خانه‌های هلال را از ۵۰ خانه به ۶۰۰ خانه رسانده و برای ۵۵۰ خانه هلال مجوز صادر شده است.

کارچی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دلیجان گفت: در شهرستان دلیجان ۱۸ خانه هلال افتتاح شده و ۱۳ خانه هلال هم در حال تکمیل است.

نماینده صلیب سرخ در ایران در سفر به شهرستان خمین هم گفت: ایران از نظر فعالیت داوطلبان جمعیت هلال احمر در رتبه سوم جهان قرار دارد.

عطا دوران افزود: ۱۵ میلیون نفر در سراسر جهان در جمعیت هلال احمر فعالیت داوطلبانه دارند.
او گفت: هزار دستگاه خودروی امدادی تجهیز شده و ۳۰۰ دستگاه آمبولانس هم به زودی وارد کشور می‌شود.
نماینده صلیب سرخ جهانی در سفر یک روزه به خمین از بیت تاریخی امام راحل و نمایشگاه توانمندی‌های جمعیت هلال احمر این شهرستان بازدید کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.