صلح و سازش پایان بخش اختلافات هشت ساله ۲ طایفه در باغملک  

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: صلح و سازش میان ۲ طایفه محمدی و محمدموسایی بعد از هشت سال در منطقه پتک باغملک ایجاد شد.

علی دهقانی در خصوص این صلح و سازش  گفت:  بعد از هشت سال اختلاف و درگیری میان این ۲ طایفه که منجر به قتل چند نفر و تشکیل پرونده‌های متعدد در محاکم قضایی شد، طرفین در نشست صلحی که صورت گرفت، با یکدیگر سازش کردند.

او با تاکید بر اهمیت ورود معتمدین و بزرگان طوایف در ایجاد آشتی در درگیری‌ها و به ویژه در دعاوی مهم افزود: این سازش با زحمات شبانه روزی روحانیون و سادات معظم، معتدمین و بزرگان، جمعیت اتحاد اقوام و عشایر، صلح یاران و اعضای شورای حل اختلاف و ستاد صبر، مسئولین قضایی شهرستان باغملک و رامهرمز و نیرو‌های نظامی به ویژه قرارگاه سپاه ابوالفضل (ع) انجام شد و در جلسه آخر که با حضور خدام حرم مطهر امام رضا (ع) و بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای ۲ طایفه برگزار شد، این تلاش‌ها به نتیجه رسید.

رئیس کل دادگستری خوزستان با اشاره به راه‌اندازی پویش "به حرمت امام رئوف می‌بخشم" ادامه داد: حضور موثر خدام حرم مطهر رضوی که منجر به سازش میان ۳۳ فقره پرونده قصاص نفس در استان و سازش در پرونده‌های مهم با موضوعات مختلف شدند، قدردانی کرد.

آقای دهقانی گفت: افراد ۲ طایفه در این نشست با اهدای قرآن کریم به یکدیگر و اقامه نماز وحدت، با هم دست برادری دادند و صلح‌نامه امضا کردند.

او می‌گوید:  باتوجه به توافق صورت گرفته و اهمیت موضوع، با هرگونه برخورد تحریک‌آمیز که مجددا موجب بروز مجدد اختلاف در این موضوع شود، همانند گذشته به طور قاطع، قانونی و مشدد برخورد می‌شود.

پارسال ۸۱ پرونده قضایی در خوزستان به صلح و سازش ختم شد.

 

 

 

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار