۴۸ میلیارد تومان تسهیلات کشاورزی در مهاباد پرداخت شد

مسئول واحد مکانیزاسیون جهادکشاورزی مهاباد گفت: ۴۸ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در راستای افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی این شهرستان و بهبود عملکرد در سال زراعی جاری پرداخت شده است.

محمدقسیم ربانی مسئول واحد مکانیزاسیون جهادکشاورزی مهاباد گفت: این شهرستان سال زراعی جاری رتبه اول استان آذربایجان غربی را در زمینه پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان کسب کرده است.

وی ادامه داد: بخش عمده تسهیلات برای خرید ۸۰ دستگاه تراکتور و همچنین اضافه شدن ۱۵ دستگاه کمپاین به مجموع ادوات کشاورزی شهرستان با همکاری بانک کشاورزی پرداخت و هزینه شده است.

مسئول واحد مکانیزاسیون جهادکشاورزی مهاباد اضافه کرد: هم اکنون ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در این شهرستان به ۱.۴۴ اسب بخار در هر هکتار است که این مقدار از میانگین استان آذربایجان غربی بیشتر است.

ربانی گفت: با توجه به بالا بودن میانگین ادوات کشاورزی شهرستان و برای نوسازی ناوگان کشاورزی و ارتقای عملکرد و جلوگیری از هدر رفت محصولات، مدیریت جهاد کشاورزی در این ارتباط تمام توان خود را بکار گرفته تا نوسازی ناوگان ادوات کشاورزی پیوسته انجام شود.

به گفته وی، رحله دوم سوخت کشاورزان نیز از اول تیر تا پایان شهریور همزمان با آغاز عملیات برداشت محصول به ادوات و ماشین آلات بخش کشاورزی از جمله کمباین اختصاص داده می‌شود.

مهاباد دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است؛ این شهرستان با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت بیش از ۲۶ درصد اقتصاد آن مربوط به بخش کشاورزی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.