فعال شدن شعبه های ۵ فروشگاه زنجیره‌ای در مازندران برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیک

مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک با فعال شدن شعب ۵ فروشگاه زنجیره‌ای در مازندران از امروز آغاز شده است.

باقری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک برای سه دهک اول یارانه بگیر از امروز آغاز شده است و خانوار‌هایی که یارانه ۴۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند در مرحله نخست مشمول این طرح هستند.

او افزود: سه دهک اول یارانه بگیر که عموما مددجویان بهزیستی و کمیته امداد هستند اگر ۳۲۰ هزار تومان از یارانه ۴۰۰ هزار تومانی خود را به خرید ۱۱ قلم کالای مشمول این طرح اختصاص دهند، ۸۰ هزار تومان دیگر به یارانه آن‌ها اضافه می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران ادامه داد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، جانبو، افق کوروش، دیلی مارکت و گندم فروشگاه‌هایی هستند که خانوار‌های مازندرانی می‌توانند یازده کالای اساسی خود را در این فروشگاه‌ها تامین کنند.

باقری گفت: در مناطقی که این فروشگاه‌های زنجیره‌ای شعبه‌ای ندارند همه سوپرمارکت‌ها به دستگاه کارت خوان فعال شده اند و مشمولان این طرح می‌توانند از این سوپرمارکت‌ها نیز خریداری کنند.

او افزود: سرپرستان خانوار‌ می‌توانند از طریق سامانه «شما» یا استفاده از کد دستوری ۱۴۶۳*۵۰* از محل فروشگاه‌های ارائه کننده خدمات این طرح مطلع شوند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران مرغ، تخم مرغ، برنج ایرانی، حبوبات، شیر و لبنیات، روغن، قند و شکر از جمله کالا‌های مشمول این طرح هستند که دولت با هدف حفظ سلامت خانواره‌های دهک پایین درآمدی و اقشار آسیب پذیر آن را لحاظ کرده است.

باقری ادامه داد: جهاد کشاورزی متعهد شده است تا کالا‌های مشمول طرح ملی کالابرگ الکترونیک را تامین کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار