برنج ایرانی ۱۵ درصد ارزان شد

رئیس انجمن تولیدکنندگان و تامین کنندگان برنج گفت: با توجه به خرید توافقی و توزیع برنج با قیمت معقول در فروشگاه های زنجیره ای، نرخ هرکیلو برنج ایرانی ۱۵ درصد کاهش یافته است.

آقای مسیح کشاورز گفت: بی برنامگی سال زراعی ۱۴۰۱_۱۴۰۰ موجب شد تا برنج ایرانی با قیمت بالایی عرضه شود که در نهایت این موضوع منجر به کاهش مصرف شد.

به گفته او، اکنون کشاورزان برنجی در اختیار ندارند و عمده برنج در اختیار واسطه گران و دلالان است که نتوانستند با قیمت مدنظر برنج را به فروش رسانند.

کشاورز ادامه داد: روزانه هزارتن برنج خرید توافقی می شود و با احتساب سود معقول در فروشگاه های زنجیره ای در حال عرضه است که با این وجود رسانه ملی باید کاری که برای مرغ کرد، در خصوص برنج هم اتفاق بیفتد تا پول آن به چرخه بخش خصوصی بازگردد که بتواند مجدد خریداری کند.

رئیس انجمن‌ تولیدکنندگان و تامین کنندگان برنج از کاهش واردات ۵۰ درصدی نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: با توجه به شرایط خشکسالی و کاهش تولید،واردات باید ادامه یابد چرا که بدلیا مشکلات ارزی هم میزان واردات نسبت به سال قبل کاهش یافته است. لذا اگر دولت همت کند و به میزان کسری برنج وارد شود، مشکلی در تنظیم بازار نخواهیم داشت.

او از کاهش ۱۵ درصدی قیمت برنج ایرانی خبر داد و گفت: اکنون قیمت هرکیلو برنج خارجی بسته به واریته های مختلف ۳۰ تا ۶۰ هزارتومان است.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۴ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
وقتی برنج ایرانی درکشور است چرا برنج خارجی وارد شودبس دولت برای کشاورز هیچ کاری انجام نخواهد داد حتا برای مردم قیمت کود ودارو برای کشاورزی رفته بالا اصلا کلا تولید تمام مکمل های غذایی وغیره برای کشاورزی داخلی
Iran (Islamic Republic of)
علی صافی
۱۰:۱۶ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
من خودم کارم برنج هست چرا خبر دروغ و بدون مرجع از خودتون میسازید وکار میکنین برای کار کردن یک خبر به خودتون زحمت بدین تا بازار تهران برین تا درک کنیین قیمت برنج هیچ تغییری نداشته لیدر بازار برند گلستان هستش که ۲۰ درصد افزایش قیمت هم داشته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۲۱ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
مسخره
Iran (Islamic Republic of)
شهروند
۲۳:۰۳ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
باعث خوشحالیه که پس از چندین و چند سال متمادی میشنویم قیمت فلان کالا ارزان شد. امنیت و ثبات اقتصادی مایه آرامش هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۵ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
دولت کاری کند که دلال ها دوباره برنج احتکار کنند عجب توقع نابجای است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۴ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
باشگاه خبرنگاران از کجا این قیمتها را بیرون میارید موقع خرید اصلا همچین چیزی نیست
آخرین اخبار